Tworząc ten ranking sam byłem ciekaw co z tego wyniknie. Jest to ranking według ilości odwiedzin dla danego artykułu na blogu. Jak do tej pory na moim tenisowym blogu zostały zamieszczone 72 wpisy, z czego 60 przez ostatnie 4 miesiące. Jest to jedyny blog tego typu prowadzony regularnie. Poniżej przedstawiam Wam ranking i krótkie opisy poszczególnych tekstów:

  1. ZAWODNIK, KTÓRY BYŁ TRENOWANY JAK ŻOŁNIERZ

13434254_10156949193095548_1081728726_nWpis o Dominicu Thiem’ie i jego spartańskich treningach wraz z jego trenerem od ogólnej. Sam Austriak później jednak zdementował to, jakoby trener ten miał aż taki wielki wpływ na jego karierę. Kolega – trener, który obecnie jest na Wimbledonie obiecał, że podpyta się Thiem’a jak to było naprawdę. Długo nie musiałem czekać. Maciej Synówka dowiedział się od fizjoterapeuty Thiem’a, że wykonali ciężką pracę, ale dużo rzeczy z artykułu było wyolbrzymionych i że Resnik lubi koloryzować historie… W każdym razie historia jest niebywale inspirująca i wywołała ciekawą dyskusję na moim profilu Facebook’owym oraz była udostępniana wiele razy. Wpis ten został wyświetlony na blogu 2274 razy. Natomiast na Facebook’u ma jak do tej pory 11 518 odbiorców.

2. ILE WYDAJE NA TENIS ZAWODNIK Z TRZECIEJ SETKI RANKINGU ATP? (wywiad)

Sport and moneyTemat pieniędzy w tenisie zawsze wydaje się być ciekawy i chętnie się o nim dyskutuje, szczególnie wtedy, kiedy nie musimy tego mówić komuś bezpośrednio będąc twarzą w twarz. Wpis został wyświetlony na blogu 1612 razy, a na FB ma 11 261 odbiorców i podobnie jak poprzedni był często udostępniany i komentowany.

 

3. DZISIEJSZA TENISOWA MŁODZIEŻ

cropped-tennis.jpgPo tym właśnie wpisie z 13 marca postanowiłem regularnie pisać na blogu. Historia z życia wzięta o tenisowej młodzieży, która też wywołała ciekawą dyskusję na FB. Wpis został wyświetlony na blogu 1423 razy, a na FB ma 7876 odbiorców.

4. W JAKIM WIEKU DZIECKO POWINNO ZACZĄĆ GRAĆ W TENISA?

img_7927Artykuł, który musi przeczytać każdy rodzic, który chciałby, aby jego dziecko grało w tenisa. Jest to wiedza niezbędna, także dla trenerów, jeśli mają ochotę poszerzyć swój dotychczasowy warsztat trenerski. Wpis został wyświetlony 1156 razy, a na FB ma 13 510 odbiorców.

 

5. TENIS JEST BARDZO DROGI DLA ZWYKŁEJ RODZINY

female tennis player holding a calculatorWpis z hiszpańską zawodniczką w roli głównej, która udziela wywiadu o powodach zakończenia tenisowej kariery w bardzo młodym wieku. Kolejny ciekawy materiał do przeanalizowania, jeśli myśli się o profesjonalnym graniu w tenisa. Artykuł został wyświetlony 1043 razy, a na FB ma 7405 odbiorców.

 

6. 25 LAT GRA W TENISA I NIE WYGRAŁ JEDNEGO MECZU

Canberra $75K ATP Challenger - 9 January 2016Niesamowita historia włoskiego zawodnika. Nawet pisał o nim Wall Street Journal. Niezwykle zdeterminowany tenisista, który mimo dosyć niskiego poziomu swojej gry wciąż walczy o zrealizowanie własnego marzenia, a młody już nie jest. Wpis został wyświetlony 1014 razy, a na FB ma 7105 odbiorców.

 

7. JA JUŻ WIEM CO SIĘ WYDARZY NA ROLAND GARROS (rozpisana cała drabinka)

Roland_Garros_logo_resized_001_lrgKtóregoś wieczoru podczas RG przeglądałem drabinkę i postanowiłem ją sobie całą rozpisać i zobaczyć ile z tego się sprawdzi. Sami zobaczcie jak mi poszło 😉 Jak byłem młodszy lubiłem rozpisywać sobie drabinki turniejów, w których brałem udział. Wpis został wyświetlony 968 razy, a na FB ma 2454 odbiorców.

8. MOJE 10 SPOSOBÓW NA UWOLNIENIE SIĘ OD STRESU

Obecnie gdy trenuję inne osoby to gdy pojawia się u nich stres, to odsyłam ich do tego artykułu. Oczywiście każdy jest inny, dlatego to, co odpowiada mi, nie musi pasować Tobie. Są to już sprawdzone metody, nie tylko przeze mnie, ale też przez wielu innych czołowych tenisistów. Wpis został wyświetlony 834 razy, a na FB ma 5132 odbiorców.

 

9. FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK I… PUSTE TRYBUNY (ZDJĘCIA)

img_8695Bardzo spontaniczny wpis, pisany prawie, że na kolanie. Docelowo poszliśmy z synkiem na spacer po Sopocie, a wylądowaliśmy oczywiście na kortach na finale dziewczyn. Dosyć ciekawa dyskusja wywiązała się na moim profilu na FB Dariusz Lipka Official. Artykuł został wyświetlony 748 razy, a na FB ma 7888 odbiorców.

 

10. HISTORIA PROFESJONALNEJ ZAWODNICZKI – ODPOWIEDŹ NA “DZISIEJSZĄ TENISOWĄ MŁODZIEŻ” 

howtotennis1200xx2122-1194-0-0Nie ma co ukrywać, że opierałem się na moim doświadczeniu trenerskim z utalentowaną, a przede wszystkim pracowitą zawodniczką Wiktorią Kulik. Podobny trening rozgrywaliśmy podczas turnieju grade A w Japonii w Osace, gdzie Wika doszła do ćwierćfinałów w singlu i w deblu. Można powiedzieć, że leciutko podkoloryzowałem tę historię, ale zdecydowana większość to autentyk. Wpis został wyświetlony 743 razy, a na FB ma 5655 odbiorców.