SUBSCRIBE NOW

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

O mnie

Były trener w akademii Ferrera
Były trener w akademii Ferrera

 

Były tenisista sklasyfikowany na listach ATP. Obecnie trener tenisa w hiszpańskiej Jávea (Alicante). Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Autor książek. Bloger. YouTuber.

Swoją przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 9 lat i tak trwała przez ponad 20. W wieku 15 lat wyjechał do hiszpańskiej akademii Juana Carlosa Ferrero, który w tamtym czasie był numerem jeden na świecie. Mieszkał 3 lata nieopodal akademii Davida Ferrera, w której był trenerem oraz agentem. Ponownie wrócił do hiszpańskiej Jávea, gdzie obecnie jest trenerem tenisa. Prowadzi zawodników oraz od czasu do czasu gra lekcje z amatorami. Organizuje tenisowe wyjazdy do Hiszpanii.

Doświadczenia mieszkania i trenowania w Hiszpanii wywarły ogromny wpływ na jego życie, co zaowocowało napisaniem dwóch książek: “Trening Życia. Po drugiej stronie rakiety” oraz wspólnie z żoną Karoliną “Mały Tenisowy Mistrz”. Jej premiera miała miejsce 29 lipca 2019 podczas turnieju tenisowego ATP Challenger BNP Paribas Sopot Open. W 2022 roku będzie miała miejsce premiera trzeciej książki pod tytułem “Made in Spain. Sukces hiszpańskiego tenisa.”

Chętnie dzieli się swoją wiedzą na kanale “Mały Tenisowy Mistrz” na YouTube.

Książki są do nabycia tutaj: www.malytenisowymistrz.pl/sklep

Współpraca:

Telefon | WhatsApp +48 609 060 699

Telegram @dariuszlipka

„Mam zaszczyt napisać tę rekomendację dla Dariusza Lipka, który był tenisistą w mojej akademii przez 3 lata. Był moim sparingpartnerem na sopockim turnieju ATP w 2003 roku, a także na Pucharze Davisa, który odbył się w Alicante w tym samym roku. Mogę zapewnić, że w czasie, gdy z nami pracował, był wysoce kompetentnym pracownikiem, doskonale zna się na hiszpańskich metodach szkolenia. Dariusz uzyskał certyfikat ukończenia kursu trenerskiego w naszej akademii. Pisząc powyższe słowa mogę zapewnić, że Darek ma szerokie umiejętności i polecam go pod każdym względem.”
 
Juan Carlos Ferrero – były lider światowego rankingu oraz mistrz Roland Garros

“Darek kilkakrotnie odwiedził moją akademię z grupą zawodników i muszę przyznać, że chciałbym, aby młodzi zawodniczy mieli taką pasję, zaangażowanie i oddanie do tenisa jak Darek. Jego zaletami jest chęć doskonalenia oraz motywacja do ciągłego rozwoju. Jest osobą, której można zaufać. W związku z powyższym jest i będzie bardzo dobrym trenerem, ponieważ zawsze był i jest zainteresowany systemem nauczania, jak posiadamy w Hiszpanii. Darek spędził wiele lat w naszym kraju jako zawodnik i zna filozofię hiszpańskiego tenisa. Dzięki temu może z łatwością przekazać ją dalej kolejnym tenisowym generacjom.”

Gonzalo Lopez-Fabrero – jeden z najbardziej renomowanych trenerów w Hiszpanii, trener 4 zawodników z top 100 ATP oraz dyrektor Pro Tennis Coaching BCN