SUBSCRIBE NOW

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

O mnie

Były trener w akademii Ferrera
Były trener w akademii Ferrera

 

Były tenisista sklasyfikowany na listach ATP. Obecnie trener tenisa w Sopocie. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Autor książek. Bloger. YouTuber.

Swoją przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 9 lat i tak trwała przez ponad 20. W wieku 15 lat wyjechał do hiszpańskiej akademii Juana Carlosa Ferrero, który w tamtym czasie był numerem jeden na świecie. Mieszkał 3 lata nieopodal akademii Davida Ferrera, w której był trenerem oraz agentem. Obecnie jest trenerem na kortach Leśnik Sopot. Doświadczenia mieszkania i trenowania w Hiszpanii wywarły ogromny wpływ na jego życie, co zaowocowało napisaniem dwóch książek: “Trening Życia. Po drugiej stronie rakiety” oraz wspólnie z żoną Karoliną “Mały Tenisowy Mistrz”. Jej premiera miała miejsce 29 lipca 2019 podczas turnieju tenisowego ATP Challenger BNP Paribas Sopot Open.

Książki są do nabycia tutaj: www.malytenisowymistrz.pl/sklep

Współpraca:

Telefon 609 060 699

Telegram @dariuszlipka

„Mam zaszczyt napisać tę rekomendację dla Dariusza Lipka, który był tenisistą w mojej akademii przez 3 lata. Był moim sparingpartnerem na sopockim turnieju ATP w 2003 roku, a także na Pucharze Davisa, który odbył się w Alicante w tym samym roku. Mogę zapewnić, że w czasie, gdy z nami pracował, był wysoce kompetentnym pracownikiem, doskonale zna się na hiszpańskich metodach szkolenia. Dariusz uzyskał certyfikat ukończenia kursu trenerskiego w naszej akademii. Pisząc powyższe słowa mogę zapewnić, że Darek ma szerokie umiejętności i polecam go pod każdym względem.”
 
Juan Carlos Ferrero – były lider światowego rankingu oraz mistrz Roland Garros

“Darek kilkakrotnie odwiedził moją akademię z grupą zawodników i muszę przyznać, że chciałbym, aby młodzi zawodniczy mieli taką pasję, zaangażowanie i oddanie do tenisa jak Darek. Jego zaletami jest chęć doskonalenia oraz motywacja do ciągłego rozwoju. Jest osobą, której można zaufać. W związku z powyższym jest i będzie bardzo dobrym trenerem, ponieważ zawsze był i jest zainteresowany systemem nauczania, jak posiadamy w Hiszpanii. Darek spędził wiele lat w naszym kraju jako zawodnik i zna filozofię hiszpańskiego tenisa. Dzięki temu może z łatwością przekazać ją dalej kolejnym tenisowym generacjom.”

Gonzalo Lopez-Fabrero – jeden z najbardziej renomowanych trenerów w Hiszpanii, trener 4 zawodników z top 100 ATP oraz dyrektor Pro Tennis Coaching BCN