Alexander Zverev w tym roku ma na swoim rozkładzie już takich zawodników jak: Ivan Dodig, Grigor Dimitrov, Gilles Simon, Julien Benneteau, Vasek Pospisil oraz Marcin Cilic.

 

W lutym bieżącego roku dotarł do 1/2 finału turnieju ATP 250 w Montpellier, następnie do 1/4 finału turnieju ATP 500 w Rotterdamie oraz do 1/8 turnieju ATP 1000 w Miami, gdzie przegrał dopiero z Nadalem po ciężkim boju. Zverev przez wielu zawodników jest uważany za przyszłego lidera rankingu, a na turnieju w Barcelonie skończył 19 lat i związku z tym pojawiło się sporo różnego rodzaju porównań z innymi zawodnikami, kiedy mieli tyle lat co on.

 

Poniżej ranking 10 najlepszych tenisistów pod względem bilansu spotkań ATP przed ukończeniem 19 roku życia (odpowiednio ilość rozegranych meczy, wygrane i przegrane):

 

  1. Rafael Nadal 123 – 90/33
  2. Andrei Medvedev 111 – 79/32
  3. Lleyton Hewitt 91 – 63/28
  4. Andy Roddick 57 – 40/17
  5. Richard Gasquet 69 – 36/33
  6. Juan Martin Del Potro 61 – 32/29
  7. Roger Federer 67 – 31/36
  8. Alexander Zverev 61 – 30/31
  9. Borna Coric 56 – 28/28
  10. Andy Murray 45 – 25/20

 

Poniżej ranking zawodników w dniu 19 urodzin:

 

19lat

 

Zverev o nowej tenisowej generacji:

Mamy grupę silnych zawodników, ale zobaczymy kto dotrze do numeru jeden w rankingu i czy to będzie jeden z nas. Mam nadzieję, że tak i że będziemy walczyć i będziemy mogli osiągnąć dobre wyniki.

Nawet Rafael Nadal, z którym nie wykorzystał piłki meczowej w Indian Wells, stwierdził, że Zverev jest bardzo dobrym materiałem na numer jeden.

 

Jeśli tak mówi Rafa, to dużo dla mnie znaczy. On był na szczycie i jest jednym z najlepszych w historii. To dla mnie zaszczyt, że tak powiedział, ale uważam, że jestem jeszcze bardzo daleko, żeby to osiągnąć.

 

 

Moim celem jest ciągle się poprawiać. Oczywiście chciałbym pewnego dnia osiągnąć najwyższą pozycję, ale póki co, trzeba ciężko pracować i osiągać dobre wyniki w dużych turniejach.

Trenerem Alexandra jest jego tata Alexander Zverev Senior:

 

Mój tata jest jednym z najlepszych trenerów w Tourze. Jest niesamowity. Wprowadził dwóch zawodników, swoich dwóch synów do top 50.

 

W najbliższy poniedziałek będzie na 49 pozycji w rankingu.

Zacząłem bardzo wcześnie grać w tenisa, ale kiedy byłem bardzo mały, trenowała mnie mama, ponieważ tata zawsze podróżował z moim starszym bratem. Nigdy mnie nie zmuszali do grania w tenisa. Żeby się poświęcić temu, niezbędnym jest bardzo chcieć i mieć ochotę do grania. Jeśli nie, nigdy niczego szczególnego nie osiągniesz. Jestem bardzo wdzięczny moim rodzicom. Zaczynałem od grania w hokeja na trawie i w piłkę nożną, ale oni mieli duży wpływ na to, żebym zdecydował się na tenis.

O bracie Mischy Zverevie:

 

Mamy dobry kontakt i bardzo mi pomaga, ale uwaga: na treningach Mischa zawsze ze mną wygrywa.

 

Podsumowując Alexander Zverev ma wszystko, aby w niedalekiej przyszłości być najlepszym zawodnikiem na świecie. Moim zdaniem jeszcze w tym roku będzie w top 30, a w przyszłym sezonie będzie się ocierał o top 15 lub nawet top 10. Tak jak widzieliście na początku wpisu, Niemiec potrafił już wygrywać z zawodnikami z pierwszej 20 rankingu i miał już Rafę na widelcu. Z przyjemnością będę obserwował dalszy rozwój jego kariery.