Dobrze pamiętamy jak Tennys Sandgren nie wykorzystał siedmiu piłek meczowych w ćwierćfinale Australian Open z Rogerem Federerem, ale w tym wpisie chciałbym podzielić się z Wami nie tylko jego refleksją odnośnie dotkliwej porażki, ale także tym jaką Tennys przywiązuje wagę do ciężkiej pracy.

 

Jak widział Tennys swój mecz z Rogerem:

Trzymałem się jak tylko mogłem. Generalnie nie przyjmuję porażek szczególnie dobrze, są one dla mnie niezwykle trudne. Ta porażka wciąż boli, ale trzymam się ważnych rzeczy i zdaję sobie sprawę, że to tylko mecz. Tak, byłoby miło wygrać i byłoby wspaniale osiągnąć mój pierwszy półfinał, ale nadal był to dla mnie świetny turniej. Zrobiłem, co mogłem. Niewiele więcej mogłem zrobić.

 

Sandgren ciężko pracował, zanim doszedł do rozgrywek ATP Tour:

To trudna droga. Jest wielu naprawdę dobrych graczy. Musisz poświęcić dużo czasu na ciągłe ulepszanie. O ile nie osiągniesz tak wspaniałych rezultatów na początku, powinieneś pracować i próbować wciąż doskonalić się jako zawodnik; wciąż musisz się poprawiać i odkrywać, gdzie tylko możesz się rozwijać. W ten sposób spędziłem cztery lub pięć lat na Challenger Tour.

 

Ciężka praca:

Wydaje mi się niesamowite to, co może się wydarzyć, kiedy ciężko i długo pracujesz, a kto wie, ile czasu zajmie ci to, co robisz, ale jeśli podchodzisz do pracy dzień po dniu, nie masz pojęcia, jak daleko możesz zajść. Cztery, pięć, sześć lat to dużo czasu. To długi okres i wiele rzeczy może się zmienić.

 

Tenis każdego tygodnia jest inny:

Każdy tydzień jest inny. Każdy tydzień to nowy tydzień, więc zaczynasz od zera i musisz wrócić do rutyny. Australia była świetna, to były dla mnie fantastyczne dwa tygodnie, ale to nowy tydzień, a gracze są świeży i głodni. Jeśli nie jestem jednym z tych facetów, którzy również są głodni i konkurowania oraz grania dobrze, to po prostu nie będzie dobrze. Muszę więc zachować tę pokorną mentalność i ciężko pracować.

 

Skrót meczu Sandgrena z Federerem: