“Takie wartości jak wysiłek, dyscyplina, uczciwość, koleżeństwo, poświecenie, szacunek, pokora są tożsamością marki Akademii, która jest fundamentem, na którym będzie się opierać edukacja, trening i ogólnie wszechstronne wykształcenie zawodników i zawodniczek. Również porządek jest wartością, której przypisujemy ogromne znaczenie w codziennym życiu w Akademii. Konieczne jest, aby nauczyć uczniów odpowiedzialności za utrzymanie porządku, wykazując jednocześnie codzienne zaangażowanie, współpracę i tolerancję.”

I jak myślicie o jakiej akademii tenisowej jest mowa? Kto może wyznawać takie wartości? Ja bym w takie miejsce nie wahał się wysłać swojego dziecka, a nawet wysłałbym je w ciemno! Wiedziałbym, że na 100% będzie w dobrych rękach. Mówimy oczywiście o Rafa Nadal Academy by Movistar.

W październiku 2015 roku, miałem okazję odwiedzić to miejsce, w którym Rafa trenuje na co dzień i gdy tam byłem, akademia była w budowie. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z mojego pobytu. Zaryzykuję stwierdzenie, że to może być najlepsza akademia tenisowa pod słońcem. Wartości, którymi będzie kierowała się oraz obiekt, jaki zostanie ukończony już za trochę ponad miesiąc, robi na mnie ogromne wrażenie i na pewno zrobi też na większości osób interesujących się tenisem. Do tego Majorka jest jedną z najładniejszych wysp na świecie, a jak dla mnie najpiękniejszą w Europie.

IMG_4552
Przepiękna Majorka
IMG_4545
Wspaniałe plaże
IMG_4546
Piękne widoki i skały

Szkoła będzie bazowała oczywiście na wszystkich zgromadzonych doświadczeniach przez Rafę i jego sztab. Wartości te będą przekazywane dzieciom, zawodnikom i zawodniczkom z różnych zakątków świata. Założeniem będzie wykorzystać potencjał każdego zawodnika, aby mógł zostać profesjonalistą bez porzucania nauki. Akademia będzie też przygotowywać zawodników do tego, aby mogli otrzymać lepsze stypendia w Stanach. Przede wszystkim jednak będą kładli nacisk na wychowanie ludzi poprzez sport, dzięki czemu będą bardziej wartościowymi osobami.

IMG_4506

Rafa Nadal jest założycielem Akademii. Toni Nadal jest głową Akademii, głównym zarządzającym, a Carlos Costa można powiedzieć, że jego szyją, a dokładniej dyrektorem technicznym. Później mamy Head Coacha Marca Gorriz’a oraz Tennis Coaching Directora Joela Figueras’a. Zobaczcie sami pod tym linkiem, klikając w technical team, jak doświadczonymi trenerami są i jak wiele osiągneli w tej dyscyplinie. Później oczywiście będą fizjoterapeuci, trenerzy mentalni, trenerzy od ogólnej, osoby odpowiedzialne za marketing i komunikację oraz wielu innych pracowników i trenerów odpowiedzialnych za obozy i wszystkie inne sprawy organizacyjne i porządkowe.

A jaki będzie sam obiekt?

 • 26 kortów tenisowych (ziemne i twarde Greenset, również w hali);
 • 7 kortów do Padla;
 • cały Fitness Center z profesjonalnym sprzętem Technogym;
 • 2 baseny – 1 kryty i 1 na zewnątrz;
 • boisko do Mini-footballa 7;
 • boisko wielofunkcyjne;
 • pokoje dwuosobowe (sektory podzielone ze względu na wiek i płeć);
 • restauracja (ze specjalnym menu dla zawodników);
 • kawiarnia;
 • sklep tenisowy;
 • klinika sportowa (fizjoterapia, medycyna sportowa, dietetycy);
 • pralnia;
 • tereny zielone.

Chyba to nie pozostawia złudzeń, że będzie w niej wszystko, co tylko jest potrzebne do profesjonalnego trenowania. Nie może być inaczej skoro założycielem tej Akademii jest jeden z najlepszych tenisistów wszech czasów. Nie jest to wpis sponsorowany, ani nic z tych rzeczy. Po prostu jestem zachwycony tą akademią i już w ciemno mogę polecać to miejsce. Już nie mogę się doczekać czerwcowego otwarcia i mojej przyszłej wizyty w tej niesamowitej Akademii.

IMG_4523
Akademia w budowie – zdjęcie z października 2015
IMG_4524
W tle Manacor

IMG_4526

IMG_4527
Wejść na halę, na której trenuje Rafa
IMG_4514
Kort w hali
IMG_4516
Korty “starej” części ośrodka