Wielkie gwiazdy światowego sportu ponoszą ogromną odpowiedzialność społeczną, a ich stanowisko w niektórych sprawach może spowodować zmianę opinii wielu ludzi.

Novak Djokovic zdaje sobie z tego sprawę i od kilku lat jest wzorem do naśladowania dla wielu innych tenisistów. Szczególnie, jeśli chodzi o odżywianie czy dbanie holistyczne o swoją duszę, umysł i ciało. Moim zdaniem to właśnie powoduje, że ma minimalną przewagę w drodze do najlepszego zawodnika w historii tenisa (chociaż sympatyzuje tutaj z Rogerem Federerem).

Zapytany na Facebooku podczas transmisji na żywo z innymi serbskimi sportowcami o możliwość zaszczepienia się w celu powrotu do rywalizacji, Serb opowiedział się jako przeciwnik szczepionek:

Moim osobistym stanowiskiem jest przeciwstawianie się szczepionkom. Nie chcę, aby ktokolwiek zmusił mnie do szczepienia, abym mógł podróżować po świecie i rywalizować. W przypadku, gdy stanie się to obowiązkowe, będę w delikatnej sytuacji. Mam dobrze uformowane stanowisko ideologiczne w tej sprawie i nie widzę możliwości, aby to zmienić w krótkim okresie.

 

 
Może również Ciebie zainteresować ten wpis.
Djokovic przeciwko szczepieniu na Koronawirusa Djokovic przeciwko szczepieniu na Koronawirusa