Na stałe w akademii Ferrero, w której trenowałem przez ponad 3 lata, prawie od początku swojej profesjonalnej kariery trenował Guillermo Garcia-Lopez (obecnie 26 zawodnik rankingu ATP).

Zawodnik ten w momencie jak przyjechałem do Equelite w 2002 roku był w okolicach 500 miejsca na liście ATP (akurat w czasie kiedy przyjeżdżałem do akademii grał turniej rangi Futures 10 tys. $ w Madrycie, gdzie przegrał w finale z samym Rafaelem Nadalem).

W momencie kiedy wyjeżdżałem z akademii był już w pierwszej 100 rankingu ATP. Miałem namacalny kontakt z zawodnikiem, który został prawie od początku uformowany przez tą akademię. Był jedynym zawodnikiem w akademii, oczywiście poza samym Ferrero, który dotarł bardzo wysoko rozpoczynając od Futuersowego poziomu. Oprócz tego, że trenowałem z nim dosyć często to graliśmy też w PlayStation i często razem oglądaliśmy mecze FC Barcelony, której razem kibicowaliśmy. W sumie graliśmy ze sobą kilkanaście razy oraz parokrotnie byliśmy razem na turniejach (m.in. na Wyspach Kanaryjskich i w Portugalii).

Jak już graliśmy na punkty, to tylko raz udało mi się zagrać z nim wyrównanego seta, przegrywając 7:6, kiedy był w okolicach 300 ATP. Ja dawałem z siebie zawsze 200% na takim sparingu, a on to traktował jako kolejny trening, na którym trenuje poszczególne elementy gry. Oczywiście też trenował z pełnym zaangażowaniem, ale i tak najlepsi zawodnicy grają najlepiej na meczach turniejowych, a nie na treningach. Wiele setów z Guille przegrywałem dosyć gładko, ale zawsze walczyłem o każdy punkt, nigdy nie odpuszczałem, bo wiedziałem już nawet wtedy, że takie sparingi trzeba wykorzystywać do maksimum. Pewnie też dlatego dosyć często miałem możliwość trenowania z lepszymi, ponieważ zawsze podchodziłem profesjonalnie do takiego treningu. Zawsze można było na mnie liczyć, ale z drugiej strony często byłem bardziej skoncentrowany na tym, żeby oni byli zadowoleni, a nie ja sam. Dlatego dzisiaj uważam siebie za dobrego sparingpartnera i osobę, która pomoże w rozwoju innym zawodnikom czy zawodniczkom.

Guillermo Garcia Lopez -urodzony w 1983 roku Hiszpan ; najwyższy ranking: 23; trzykrotny zwycięzca turniejów ATP (Casablanca 2014, Bangkok 2010, Kitzbuhel 2009); jego najważniejszymi zwycięstwami były mecze z Carlosem Moya w 1 rundzie Australian Open 2005, co mu pozwoliło awansować po raz pierwszy do pierwszej 100 rankingu ATP oraz zwycięstwo nad numerem 1 w rankingu Rafaelem Nadalem na turnieju w Bangkoku w 2010 roku.