W wywiadzie dla SkySports zapytano Novaka Djokovica o jego dwa najlepsze mecze w całej karierze zawodowej, a jego wybór może zaskoczyć.

 

Serb wybrał: finał Australian Open 2012 przeciwko Rafaelowi Nadalowi, z pamiętnym zwycięstwem w pięciu setach oraz finał Wimbledonu 2019. Mecz z Australii został uznany za jeden z najlepszych meczów w historii. Trzeba przyznać, że pojedynek z Wimbledonu też może zasługiwać na takie miano. Roger był o włos od wygrania i przegrał w dramatycznych  okolicznościach. Bardzo mi było szkoda Federera po tym meczu. Prawdopodobnie to była jego ostatnia szansa na wygranie turnieju wielkoszlemowego. Chciałbym się mylić…

 

„Jakość gry Rogera Federera była bez zarzutu na poziomie technicznym i taktycznym, ale wiedziałam, jak grać w kluczowych momentach meczu, nie zepsułem ani jednej piłki we wszystkich ważnych momentach. Jest to wraz z finałem Australian Open 2012 mecz, w którym grałem najlepiej w całej mojej karierze.”

 

Moim zdaniem wszystkie mecze w wykonaniu najlepszej trójki w historii tenisa (Federer, Nadal, Djokovic) zawsze są warte obejrzenia. Ci zawodnicy prawie zawsze wchodzą na najwyższe obroty grając między sobą. Cieszmy się póki jeszcze oni grają, ponieważ po nich będzie ogromna dziura. Kto wie czy jeszcze kiedykolwiek, któryś z zawodników będzie w stanie im dorównać, jeżeli chodzi o ilość wygranych turniejów wielkoszlemowych.

A wy jakie mecze Djokovica zapamiętaliście i który według was był najlepszy w jego wykonaniu?

Poniżej urywki z dwóch pamiętnych spotkań, o których wspomniał obecny lider rankingu ATP:

Finał Australian Open 2012
Finał Wimbledonu 2019

najlepsze mecze novak djokovic najlepsze mecze novak djokovic