W związku z tym, co się ostatnio dzieje wokół postaci Novaka Djokovica postanowiłem podzielić się z wami energiami i tendencjami urodzeniowymi najlepszego tenisisty świata (a może nawet wszech czasów) na podstawie Astrologii Wedyjskiej. Poniższe informacje są oparte na jego dokładnej dacie, godzinie i miejscu urodzenia. 

 

Zwykle jest szczery, radosny, hojny i wyjątkowo lojalny, z tendencją do długich rozmów, czasem kłótni. Jest życzliwy dla innych oraz jest gotowy pomóc każdemu w trudnych chwilach, a jego przyjaciele czy znajomi zawsze przyjdą do niego z pomocą w czasach kryzysu.

 

Zazwyczaj wybacza ludziom wokół siebie i dąży do rozwiązania sytuacji, tworząc pokój i harmonię w swoich relacjach.

Ostry temperament

Ma ostry temperament, który można dosyć łatwo obudzić, a czasami w pośpiechu może być arogancki w swoich działaniach i słowach, szczególnie gdy odczuwa złość. Powinien unikać podejmowania ważnych, życiowych kroków i decyzji, gdy odczuwa złość, ponieważ wynik nie zawsze będzie w takiej sytuacji owocny, ponieważ w tym czasie traci poczucie proporcji i równowagi.

 

Silny intelekt

Niezależność, odwaga, moc pokonywania przeszkód. Ma doskonały pakiet startowy, by zrobić karierę, zdobyć sławę i popularność.

 

Jest niezależnym myślicielem, zafascynowanym ezoteryką i różnymi systemami wierzeń. Potrafi bronić do upadłego swoich wizji.

Tylko od niego zależy, czy spożytkuje tę energię w sposób konstruktywny, czy pójdzie w kierunku fanatyzmu. Powinien uważać na przerost ego, dumę, arogancję. Dysponuje mocą, silnym intelektem – powinien wykorzystać ten dar najlepiej jak tylko można. Dla dobra ogółu.

 

Poczucie humoru

Jest kochany i ceniony przez wielu. Aspekty tajemniczości odgrywają tutaj swoją rolę. Ma tendencję do budowania frontu, ale wyłącznie dla radości innych. Żyje życiem poświęcając się dla swojej pasji i twórczości. Uwielbia się z siebie śmiać zamiast ukrywać swoje błędy, uwielbia je afiszować, by inni się śmiali. Jest bardzo miły i hojny, jednak czasem mogą pojawiać się trudności w związku.

 

Sława

Może być jednym z najbardziej znanych artystów na świecie. Może również pasjonować się jakimś artystycznym przedsięwzięciem. Wydaje się być całkowicie niezależny i ma obsesję na punkcie swoich dzieł. Może skupiać się na robieniu szalenie ekscentrycznych rzeczy, których wcześniej nie robiono i oglądania rzeczy w nowy sposób; czasami działa wspaniale, innym razem powoduje kosmiczne, efekciarskie próby sztuki. Jest jak migotliwy płomień ognia w jego zmiennym kształcie. Ma migotliwy, zwariowany rodzaj energii. Jego twórczość czasami powoduje oślepiającą, piękną jasność, a czasem podkreśla niepokojącą ciemność rzeczywistości.

 

Jest łagodny i wyrozumiały, nigdy nie żyje urazą i zawsze przyjmuje innych.

 

Duchowość i kreatywność

Pojawia się u niego spora ekspansja duchowych inklinacji czy właśnie kreatywności. Kariera osoby z taką energią musi być oparta na jego kreatywnych zainteresowaniach. Jak podąża swoją duchową i kreatywną ścieżką jego bogactwo wzrasta. Jest utalentowany, wrażliwy, ma rozwiniętą intuicję. Potrafi zachować równowagę między tym, co duchowe i materialne. Dobrze powodzi mu się w życiu.

Jego główna charakterystyka to bezinteresowna miłość, głębokie współczucie i empatia. Chce pomagać – ludziom i zwierzętom, które kocha.

 

Może adoptować dziecko i kochać je jak własne. Z takim potencjałem paradoksalnie nie jest mu łatwo znaleźć odpowiedniej partnerki. Ma wysokie oczekiwania – miłość musi spełniać najwyższe standardy. Może realizować się jako opiekun, misjonarz czy nauczyciel duchowy.

 

Cechy charakteru

Jest romantyczny, marzycielski, emocjonalny, niezwykle wrażliwy oraz często fantazjuje. Jest skromny, uprzejmy, odważny, kochany, delikatny, dobroduszny i zawsze upewnia się, czy nie rani innych.

 

Jest bardzo zdeterminowany i uparty, a kiedy podejmuje decyzję o osiągnięciu celu jest nie do powstrzymania.

 

Nie może oprzeć się presji innych i na ogół nie może odmówić, dlatego często angażuje się w rzeczy, które nie do końca są z nim zgodne. Jest królem serca, dlatego jest hojny oraz dobroczynny. Lubi służyć innym, a zwłaszcza potrzebującym. Lubi poezję, sztukę i muzykę, a także uwielbia podróżować.

 

Ambicja

Wewnętrzny ogień, entuzjazm, determinacja. Wiele dynamizmu, kreatywności, a do tego magnetyczna osobowość. I ambicja! Działa z rozmachem, rzadko miesza się z tłumem. Ma duże szanse na sławę. Niewykluczone jednak, że jest zbyt dominujący, może przytłaczać innych. Jak przystało na egocentryka, domaga się uwagi. Jest bardzo spostrzegawczy i bezpośredni.

 

Nie sposób go oszukać – wysoko ceni sobie prawdę, a jego szósty zmysł szybko wyłapie wszelkie krętactwa.

Krytycyzm

Jedną z jego cech jest krytykowanie i wyszukiwanie błędów w ludzkiej naturze. Dociera do korzeni każdego działania lub sytuacji. Nie toleruje niedoskonałości. Może pojawiać się u niego punktowe działanie i ogniste wybuchy energii. Działają one w sposób nagły i czasem nieprzewidywalny. Ma bezpośrednie i proste podejście oraz nie lubi owijać w bawełnę. Zazwyczaj ma cięte i tępe maniery. Jest dobry w nadawaniu społecznego wdzięku i nie zachowuje się w sposób ostry i cięty przez cały czas. Robi to tylko wtedy, gdy jest pobudzony. Ma ekstremalny temperament, ale nie trwa on dłużej niż kilka sekund. Jest przykładem gniewu Słońca, a nie gniewu Marsa. Gniew Słońca nie trwa bardzo długo, podczas gdy gniew Marsa utrzymuje się z mściwym nastawieniem. Król (Słońce), nie musi pozostawać w gniewie przez długi czas, aby wypowiedzieć wojnę.

 

Duma, ambicja i motywacja

Zazwyczaj ukrywa swoją troskliwą, opiekuńczą stronę pod twardą powłoką. Ogień, pomimo swojego niebezpiecznego i niszczycielskiego potencjału, gotuje nasze jedzenie, ogrzewa nas w zimny dzień i pomaga stworzyć większość rzeczy, których potrzebujemy do wygodnego życia. Jest zazwyczaj elementem podtrzymującym życie w jego sferze społecznej.

 

Lubi wspierać innych wokół siebie poprzez swoje ciepło, niezależność i siłę woli.

 

W niektórych przypadkach może to być nadmierne i rezultat jest podobny do rozgotowanego jedzenia.

 

Niezależność

Jest bardzo niezależny. Nie polega na tym, co społeczeństwo ma do powiedzenia na temat tego czy tamtego, ale lubi mieć wpływ na innych. Właściwie, to może być czasami dość trudne dla niego, ponieważ może sformułować swój własny punkt widzenia na sprawy, które nie zawsze mogą skutkować przyjaznymi relacjami z innymi. Może ogólnie nie być zbyt lubiany przez tych wokół niego, ponieważ może wydawać się zbyt nieczuły, zbyt obojętny na umysł grupy i podejmować decyzje, które mogą być niewygodne dla innych. Może być nieuprzejmy i bezmyślny w tym jak dzieli się swoimi myślami i opiniami, niewiele dbając o dyplomację i ogólny przekaz. Dla innych może to nie być tak przyjemne, ale on doświadcza pewnego rodzaju beztroskiej niezależności od innych. Generalnie jest szanowany przez swoich rówieśników i raczej łatwo awansuje na stanowiskach, które wykorzystuje jego silną, nieugiętą etyką pracy.

 

Chce zdecydowanie więcej niż zwykła przeciętność

Jak akceptuje i przyjmuję zmianę, to odnajduje dobrobyt i błogość. Ma spokojną naturę i stałą osobowość, ale czasami może być uparty.

 

Jest moralny i świadomy swoich obowiązków, jednak czasami może być leniwy i może ciężko pracować tylko wtedy, gdy naprawdę musi.

 

Lubi ładne rzeczy w życiu, które sprawiają przyjemność, w tym spotkania towarzyskie, jedzenie i luksusy. Ma dobre relacje z innymi, szczególnie ze swoimi krewnymi i z natury jest hojny. Lubi muzykę i sztukę. Ma tendencje to bycia pasywnym i podatnym na zewnętrzne wpływy. Ważne jest, aby miał jasne i mocne granice w swoim życiu.

 

Jest naturalnie spokojny

Może postrzegać siebie daleko od jego stronniczego ego, niesamowicie uważając, jak wpływa na innych i jak jest postrzegany. Jest naturalnie spokojny, ponieważ nie ma potrzeby angażować się w obfitość małych rozmów. Często lekceważy pytania, które są skierowane do niego, niezainteresowany mówieniem o sobie bez końca. Nie jest typem, który może paść ofiarą prób karmienia ego lub osobą, która bardzo ceni komplementy od innych.

 

Jest bardzo spokojny, wewnętrznie nieruchomy i niezwykle ustabilizowany. Ma skłonność do wdzięku, z łagodnym, dającym, altruistycznym temperamentem.

 

Postrzega świat z poczuciem chłodu i spokoju, nigdy nie obniżając się do negatywnego wpływu rówieśników czy szkodliwej presji społeczeństwa. Ma stałe poczucie siebie i głębokie poczucie dyskryminacji, wiedząc od dzieciństwa jaka jest różnica między dobrem a złem. Zawsze trzyma się stabilnych wartości bez pokusy upadku. Prawdopodobnie jako dziecko i nastolatek był bardzo dojrzały i często nazywany “starą duszą”.

 

Ma skłonność do rozmawiania ze spokojnym, łagodnym i monotonnym głosem. Nie odczuwa presji, by zaimponować innym i rzadko czuje się niepewnie.

 

Kiedy jest dotknięty, może zmagać się z lekkim niepokojem, ale szybko znajduje rozwiązania swoich problemów emocjonalnych, społecznych lub fizycznych.

 

Świadomość samego siebie

Może być uważany za trochę nerwowego, pełnego niszowych informacji na temat jego szczególnego zainteresowania lub pasji. Ma także tendencję do spontanicznego działania, pełnego zabawnych wybuchów energii i śmiechu, reagując na innych szerokimi oczami i wyrazistą mową ciała. Jest bardzo spostrzegawczy, intuicyjnie świadomy tego, jak jest postrzegany przez cały czas, co oznacza, że jest szybki w poprawieniu lub wyjaśnieniu, jeśli jest źle rozumiany. Jest silnie niezależny i może w większości przypadków znaleźć w sobie całkowitą satysfakcję, co oznacza, że rzadko doświadcza samotności.

 

Żartowniś

Nawet jego humor często pojawia się wyłącznie dla własnej korzyści; może okłamywać innych ze względu na swoje poczucie humoru lub żartować, że tylko on ten żart rozumie, tylko po to, by być usatysfakcjonowanym rezultatem (śmiejąc się z siebie i obserwując reakcje innych z radością).

 

Altruista

Jest bardzo współczujący i często angażuje się w jakąś altruistyczną sprawę w życiu. Nie musi starać się być lubianym, zawsze ma wielu zwolenników, z którymi tworzy przyjacielskie więzi.

Woli wybrać partnerkę dla wspólnych interesów i kompatybilności osobowości. Jest bardzo wyrozumiały i cierpliwy we wszystkich związkach, które utrzymuje. Jego wieczna emocjonalna stabilność może wytrącić innych z równowagi, a ludzie z zewnątrz mogą twierdzić, że jest “lepszy”, ale jest to błędne postrzeganie.

 

Nie poniży się, aby wpasować się w tłum lub prowadzić bezużyteczną rozmowę, ale jest on naprawdę troskliwy i życzliwy we wszystkich sytuacjach, a każdy, kto się do niego zbliży (rodzina, bliscy przyjaciele, znajomi) będą wiedzieli o tym.

 

Interesuje się duchowością i często znajduje się w ezoterycznej religii i praktykach (okultysta, mnich, kapłan, ekspert medytacji itp.). Jego altruistyczna natura prowadzi do kariery w organizacjach charytatywnych, terapeutycznych, uzdrowicielskich itp.) Posiada introspekcyjną naturę.

 

Poczucie bezpieczeństwa

Dla Novaka poczucie bezpieczeństwa jest ważne – to poczucie bezpieczeństwa, które dostał, kiedy był dzieckiem, które patrzy w oczy matki, czując ciepło będąc w domu. Lubi zrównoważone życie rodzinne. Rodzina jest dla niego ważna, a wszystko, co zakłóca równowagę, może powodować cierpienie. Może interesować się kolekcjonowaniem antyków lub interesować się historycznymi artefaktami, które mają jakieś znaczenie. Gromadzenie wspomnień z dzieciństwa jest również dla niego ważne i może to zrobić w formie trzymania w pudełku fizycznych wspomnień związanych z kluczowymi momentami w twoim życiu – lubi trzymać się przeszłości. Domowy komfort i poczucie ciepła jest dla niego ważne.

 

Rodzina i  dom

Ma wielki szacunek dla swojej rodziny i woli spędzać czas w domu niż angażować się w niepotrzebne spotkania towarzyskie. Zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo swoim ludziom w domu, ponieważ żyje dla nich, a oni wydają się być powodem jego szczęścia, spokoju i satysfakcji. Przy tak dużym skupieniu na życiu rodzinnym, energia ta może zapewnić duży i przestronny dom.

 

Zdolności intuicyjne

Masz świetne zdolności intuicyjne i powinien im bardziej ufać, szczególnie w sprawach związanych z pracą.

 

Osiąganie celów zawodowych i społecznych może być dla niego łatwe, a to szczęście wspiera go przez całe życie.

Ma silną ścieżkę edukacyjną, która prowadzi go do tego sukcesu i ogólnie jego życie może być błogie i przyjemne.

 

Zmysłowa strona

Uwielbia być zakochany, czy to w rodzinie, przyjaciołach, czy w romantycznych relacjach. Ma naturalnie zmysłową, ciepłą, zabawną, romantyczną stronę, która wyraża się w tym miejscu. Cieszy się przyjemnościami życia i cieszy się nimi w pełni oraz lubi dzielić się tym z osobą towarzyszącą – może nawet być imprezowiczem – dobrze byłoby gdyby nie oddawał się tym przyjemnościom za bardzo i pilnował ich, aby nie dać się im łatwo ponieść. Samokontrola jest tutaj kluczowa. Dramat, sztuka i muzyka to hobby (lub kariera), którym lubi się zajmować i ma do nich naturalny talent twórczy.

Bycie na scenie i występowanie nie jest dla niego zniechęcające i czuje się w tej przestrzeni jak w domu. Kocha dzieci i wyrażaną przez nie niewinność, dzięki czemu jest dobrym nauczycielem czy wychowawcą.

Praca

Jego ciężka praca i wysiłki ma zdolność do przynoszenia konkretnych zwrotów z zainwestowanej energii, co jest wynikiem jego zaangażowania. Jest z natury zdyscyplinowany i nie boi się poświęcić godzin potrzebnych na swój sukces. Jest oddany swojej pracy i ma silne poczucie służby innym. Aby czuć się dobrze ze sobą, musi codziennie być zajęty pracą i dążyć do osiągnięcia celu, z którego jest dumny. Możliwość wyrażania siebie w pracy, którą wykonuje, jest dla niego ważna. Lubi pracować na własnych warunkach i może stać się wrażliwy na krytykę lub na komentarze innych na temat jego pracy.

 

Jeśli znajduje się w sytuacji krytycznej lub kryzysowej jest dobrym człowiekiem, ponieważ jego zdecydowane podejście złagodzi obawy innych wokół niego i pomoże rozwiązać tę sytuację.

Nie boi się ciężkiej pracy i ma dobry analityczny umysł, który może skłonić go do komputerowego programowania lub matematyki. Lubi pomagać ludziom i uczyć ich tego, co wie, a jego praca jest dość precyzyjna i zorganizowana. Jest dość krytyczny wobec siebie i swoich osiągnięć w miejscu pracy. Lubi podejmować wiele rzeczy na raz i może się przy tym wypalić – więc powinien być tego świadomym. Może brać na siebie rzeczy, których tak naprawdę nie chce robić. Słuchanie tutaj swojej intuicji służy mu najlepiej. Nie lubi rutyny, a zamiast tego lubi rzeczy/sytuacje świeże, nowe i stymulujące.

 

Znalezienie sposobu na zachowanie spokoju ducha (praktyki duchowe, medytacja, joga, taniec, muzyka, mantry, kontakt z naturą itp.) są dla niego dobre, szczególnie dla jego zdrowia, ponieważ może mieć skłonność do dawania się ponieść emocjom, rzucania się w pracę, nie zwracając zbytniej uwagi na jego zdrowie i dobre samopoczucie.

Relacje

Konieczne jest tu zachowanie równowagi i trochę dawania oraz brania – jeśli zostanie to przez niego praktykowane, jego relacje będą harmonijne. Trochę dawania nie oznacza, że ​​ktoś gdziekolwiek, chodzi po prostu o okazywanie drugiej osobie odrobiny szacunku i utrzymywanie równych relacji. Jeśli podczas kłótni robi się gorąco, najlepiej jest raczej odpowiadać niż reagować (najlepsza tutaj będzie obserwacja bez reagowania) i dawać sobie nawzajem przestrzeń i platformę do otwartego wyrażania się – być może nawet pozwolić drugiej osobie najpierw się uspokoić, zanim usiądzie się jak dojrzali dorośli, aby omówić sprawy z rozwagą. Chciałaby mieć partnerkę, kogoś, z kim może dzielić życie i która stanie po jego stronie. Jego związek może być pełen pasji i oddania, a nawet może się w kimś zakochać, widząc ją po raz pierwszy.

 

Życiowe lekcje oraz mistrzostwo

Chce kontrolować lub być kontrolowanym przez sprawy, które w rzeczywistości są poza jego kontrolą. Może to go zdenerwować lub zatrzeć jego wizję prawidłowego działania/wykonania. Czasami te kwestie są nieuniknione, co utrudnia mu zarządzanie nimi. W jego umyśle może czuć, że jest ograniczony od prowadzenia życia, którego pragnie, może to oznaczać, że wyróżnia się na tle innych, ma poczucie odmienności od innych ludzi. Znając ograniczenia, jakie niesie życie, może wczuć się w innych, lepiej ich zrozumieć i skutecznie pomóc. Jego kariera może doprowadzić go do dużej korporacji, firmy lub organizacji, takiej jak więzienie, szpital, miejsce izolacji, a nawet organizacji rządowej czy charytatywnej.

Kluczem u niego jest poddanie się wyzwaniom, które mogą się pojawić; eliminując zamieszanie lub strach przed porażką, byciem nikim, czy strach przed nie osiągnięciem tego, czego chce. Powinien nauczyć się odpuszczania tego, na co nie ma wpływu. Może zanurzyć się w świat duchowy oraz praktyki, które on przynosi.

 

Samotnictwo, ofiarność jako pretekst, by schować się przed światem. Poświęcenie odczuwane jako ciężar. Praca nad lękiem przed konfrontacją z życiem.

  1. Obszar ograniczeń i pracy: ucieczka od świata, ukrywane doświadczenia, izolacja dobrowolna lub przymusowa, idealizacja, ofiarność;
  1. Przyczyny ograniczeń: konieczność poświęcenia się komuś/czemuś kosztem własnego rozwoju i ambicji (np. konieczność opieki nad osobą chorą lub niepełnosprawną); przez to czuł się „uwiązany”, a jednocześnie miał ciągłe poczucie winy z tego powodu, potrzeba poświęcania się, a jednocześnie lęk przed konfrontacją ze światem zewnętrznym (z dwojga złego łatwiej się poświęcić i odizolować);
  1. Manifestacje: strach przed samotnością, izolacją, uwięzieniem, utratą tożsamości, lęk przed chaosem i wszystkim co irracjonalne, poczucie bezsilności, konieczność poddania się czemuś, nad czym nie mamy kontroli, ucieczka od prawdziwego życia w chorobę, alkohol lub narkotyki, stwarzanie pozorów pewności siebie i radzenia sobie w życiu, by ukryć prawdziwe problemy, stawianie na wartości materialne przy negacji wartości duchowych i wewnętrznych;
  1. Rozwiązanie: kontemplacja, szukanie przyczyny i celu zdarzeń, zwłaszcza tych trudnych i nieudanych (np. własnych ograniczeń) – może doprowadzić do głębokiego zrozumienia znalezienie równowagi między wartościami duchowymi i materią, między tym co wewnątrz i tym co na zewnątrz.

 

Dla bardziej wtajemniczonych w astrologię: Djokovic ma osobowość oraz ciało Strzelca (Nakshatra Purva Ashada, pada 3), duszę Byka (Nakshatra Krittika, pada 4) – Słońce w 6. domu, a umysł Ryb (Nakshatra Uttara Bhadrapada, pada 3) – Księżyc w 4. domu. Poniżej jego chart D1 oraz 3 najważniejsze Nakshatry. Jego Planeta Duszy to Saturn (Nakshatra Jyestha) w 12 domu. Obecnie przechodzi przez okres Wenus, która jest w 6. domu. Jego dusza chce doświadczać 4. domu, a jego zasób z poprzedniego wcielenia jest w 10. domu.

 

 

Można napisać zdecydowanie więcej, ale myślę, że te najważniejsze energie i tendencje Novaka zostały już wyszczególnione. Osoby zainteresowane tego typu analizą zapraszam do kontaktu.

 

***

Mogą zainteresować Ciebie również te wpisy: 

Tenis i astrologia. Czy moje dziecko ma predyspozycje do tenisa?

Srdjan: “Od dziś Novak stanie się symbolem i liderem wolnego świata”

Djokovic przeciwko szczepieniu na Koronawirusa

***

Książka Mały Tenisowy Mistrz i Trening Życia. Po drugiej stronie rakiety. do nabycia tutaj w promocyjnych cenach.

Novak Djokovic astrologia Novak Djokovic astrologia Novak Djokovic astrologia Novak Djokovic astrologia Novak Djokovic astrologia rologia