Ojciec Novaka Djokovica rzucił się na wszystkich tych, którzy upokorzyli jego syna, zakazując mu wstępu do Australii, wskazując na przyczyny polityczne.

Trudno było nam uwierzyć w to, co otrzymaliśmy z Australii, gdzie Novak Djokovic był przetrzymywany w środku nocy w pokoju, nie mógł spać i groziło mu wydalenie z kraju. W końcu odmówiono mu wizy i będzie musiał dziś opuścić Australię. Jego ojciec, Srdjan, pojawił się w serbskiej prasie i nie zawahał się oskarżyć wszystkich, którzy pozostawili jego syna bez opieki i w izolacji w pokoju, bez możliwości porozumienia się z kimkolwiek.

Mój syn był dziś w niewoli, ale nigdy nie był bardziej wolny. Od dziś Novak stanie się symbolem i liderem wolnego świata, przywódcą uciskanych krajów i wiosek. Udowodnił, że nawet tak mały i bohaterski kraj jak Serbia może mieć największego sportowca wszech czasów. Tego nie da się ukryć. Mogą go uwięzić dziś lub jutro, ale prawda zawsze znajdzie drogę. Novak walczy o równość wszystkich ludzi na planecie, bez względu na to, do jakiego Boga się modlą i ile mają pieniędzy.

– zaczyna ojciec Djokovica.

Krytykuje on rząd za uniemożliwienie jego synowi wjazdu do Australii i widzi polityczne powody tej decyzji.

Bogaty świat może nie pozwolić Nole na dalszą grę w tenisa, ale ujawni swoje prawdziwe oblicze i rozpocznie się dużo poważniejsza gra. Po jednej stronie znajdą się chciwi i aroganccy członkowie światowej oligarchii, a po drugiej dumny i wolnościowy świat, który wciąż wierzy w sprawiedliwość i prawdę.

– mówi.

Jest pogodzony z możliwością, że nie będzie mógł zagrać w Australii

 

Co możemy zrobić, jeśli nie pozwolą mu grać? Będziemy czekać na Roland Garros i 21. Wielki Szlem.

– powiedział Srdjan, który uważnie śledzi najnowsze doniesienia z Australii, wołając przeciwko tym, którzy przetrzymują jego syna i domagając się jego uwolnienia w obliczu tego, co uważa za niesprawiedliwość. To dopiero się zaczęło. Rzeka wiadomości na temat tego, co wydarzyło się 5-6 stycznia nie przestanie płynąć, a my wszyscy będziemy czekać na to, co Novak Djokovic ma do powiedzenia, przedstawiając swój punkt widzenia na to, co się stało.

 

Źródło tekstu: https://www.puntodebreak.com/2022/01/06/srdjan-partir-hoy-novak-convertira-simbolo-lider-del-mundo-libre , przetłumaczono na j.polski.

Może Ciebie zainteresować również ten wpis:  Djokovic przeciwko szczepieniu na Koronawirusa

***

Książka Mały Tenisowy Mistrz i Trening Życia. Po drugiej stronie rakiety. do nabycia tutaj w promocyjnych cenach.

Srdjan Djokovic Srdjan Djokovic