W 2003 roku mój tata wyjechał na Półwysep Iberyjski w celu znalezienia bazy treningowej dla mnie i dla mojego brata Pawła. Odwiedził kilka najważniejszych miejsc hiszpańskiego tenisa i idąc za rekomendacją Mariusza Fyrstenberga (trenował u boku JC Ferrero, gdy grał jeszcze w singla) zdecydował, że będziemy trenowali w Equelite JC Ferrero w Villenie.

 

Spędziłem tam ponad 3 lata ucząc się od najlepszych fachowców (Antonio Martinez-Cascales, Samuel Lopez, Cesar Fabregas, Andres Bruno, Pablo Garcia-Gaitan). Po powrocie zdałem z bardzo dobrym wynikiem maturę z języka hiszpańskiego oraz miałem za sobą wiele wspaniałych doświadczeń i nawiązanych znajomości (niektóre z nich przetrwały do dzisiaj): trenowałem, bądź grałem mecze z takimi osobistościami jak Juan Carlos Ferrero, Maria Sharapova, Pablo Andujar, Guillermo Garcia-Lopez, Joao Sousa, James Ward, Marta Domachowska, Mariusz Fyrstenberg czy Maria Teresa Torro-Flor. Agentem akademii EQUELITE zostałem w 2010 roku.

W kwietniu 2017 roku podczas mojego pobytu na Florydzie odwiedziłem m.in. akademię Sanchez-Casal w Naples. Po owocnym spotkaniu z Emilio Sanchez’em nawiązałem współpracę jako agent ich akademii zarówno w Barcelonie jak i na Florydzie. Początkowo wraz z żoną i z dziećmi chcieliśmy zamieszkać na stałe na Florydzie w uroczym Naples nieopodal akademii, ale przedsięwzięcie okazało się zbyt trudne do zrealizowania.

Postanowiliśmy więc z dniem 5 września 2017 roku zamieszkać w przepięknej, hiszpańskiej Jávea 1.5 km od akademii Davida Ferrera, w której trenuje mój syn Janek. Zostaniemy tutaj na pewno do 30 czerwca 2018, czyli cały rok szkolny. Janek poszedł do pierwszej klasy, a Kornelia do przedszkola. 🙂

Agentem akademii zawodnika, który przez 9 lat z rzędu kończył rok wśród 20 najlepszych zawodników na świecie zostałem we wrześniu 2017 roku.

Z miłą chęcią pomogę każdej osobie zainteresowanej wyjazdem do jednej z tych trzech akademii, udzielę wszelkich możliwych informacji oraz odpowiem na każde z pytań, a jeśli nie będę znał odpowiedzi to z pierwszej ręki dowiem się od właścicieli akademii. Moja rola polega na sprowadzaniu do tych trzech wspaniałych miejsc polskich zawodników/zawodniczek, ale także amatorów, grup, mniejszych dzieci czy trenerów chcących wziąć udział w kursach trenerskich. Jeżeli zdecydujesz się na wyjazd z moją pomocą, gwarantuję taką samą, bądź nawet niższą cenę, niż jakbyś miał robić to na własną rękę bezpośrednio przez akademię. Obsługa bez bariery językowej, ponieważ w akademiach różnie to bywa z dogadaniem się w j.angielskim. Gwarantuję też zdalną opiekę oraz stały kontakt podczas pobytu. W przypadku wyjazdu do akademii Ferrer’a mogę także zaoferować opiekę oraz nocleg wraz z wyżywieniem w Jávea (1,5km od akademii). Więcej szczegółów znajdziecie tutaj na samym dole strony.

STRONA: WWW.AKADEMIAWHISZPANII.PL

Znajdziecie na niej wszelkie niezbędne informacje o akademii Ferrera, Ferrero oraz Sancheza. Będziecie mogli porównać ceny i znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. A jeżeli nie znajdziecie odpowiedzi na nurtujące was pytanie odnośnie jednej z tych trzech akademii to śmiało możecie ze mną skontaktować się mailowo lub telefonicznie. Chętnie pomogę.