Sport, tenis i astrologia. Skąd takie połączenie? Jaki związek mogą mieć ze sobą tenis i astrologia? Czy można tylko za pomocą astrologii stwierdzić czy dane dziecko ma predyspozycje do sportu czy konkretnie do tenisa? Jakie aspekty, umiejętności, cechy charakteru są ważne przy ocenianiu czy dziecko ma zadatki na dobrego sportowca? W tym wpisie postaram się odpowiedzieć na te pytania oraz trochę przybliżyć temat astrologii w sporcie.

 

Zacznę może od tego skąd się wzięło u mnie zainteresowanie astrologią. Jak wielu z was pewnie już wie, nie tylko interesuję się tenisem, trenowaniem innych oraz własnego syna. Moją pasją oprócz tenisa już również szeroko pojęty rozwój duchowy, samopoznanie, medytacja czy ogólnie mówiąc podwyższanie własnych wibracji. Od niespełna 8 lat zagłębiam się w te tematy, a na astrologię natknąłem się po drodze mojego procesu rozwojowego około 3 lata temu. Jako, że jestem mocno przyciągany do kultury wschodniej, to natrafiłem na astrologię wedyjską (Jyotish), do której jest mi zdecydowanie bliżej niż do astrologii zachodniej, ponieważ w moim odczuciu dotyka zdecydowanie głębszych sfer, ale to już temat na osobny wpis i może nie tutaj, a na mojej drugiej stronie.

Jak zacząłem poznawać Jyotish, to oczywiście zacząłem od analizy własnego horoskopu urodzeniowego, a potem od horoskopów najbliższych. Oczywiście bardzo zainteresowało mnie jak można zobaczyć czy dana osoba ma predyspozycje do tenisa bez wychodzenia z nią na kort, patrząc tylko na energie i tendencje urodzeniowe. Chciałem zobaczyć czy Janek posiada sprzyjające układy w horoskopie. Przestudiowałem również setki horoskopów wielu czołowych tenisistów świata. Oczywiście porównywałem je do horoskopu Janka i starałem się znaleźć części wspólne.

Aby móc dokładnie sprawdzić takie dane potrzebna jest dokładna data urodzenia, miejsce oraz godzina. Tutaj każde 5 minut jest istotne.

 

Co jest według mnie wymagane, aby być dobrym sportowcem, czy też tenisistą:

 • Energia
 • Siła fizyczna
 • Wysportowana sylwetka
 • Naturalna umiejętność/zdolność do radzenia sobie z kontuzjami, inaczej odporne ciało, które nie jest tak narażone na kontuzje
 • Temperament
 • Zwyciężanie przeciwników/wrogów
 • Zwycięska postawa
 • Pewność siebie
 • Zdolności analityczne
 • Wytrwałość
 • Pracowitość
 • Determinacja
 • Koordynacja
 • Szybkość

Każdy z powyższych punktów można zobaczyć w horoskopie danej osoby i wskazać jej mocne i słabe strony, ale zauważyłem, że jeśli chce się być bardzo dobrym lub wybitnym sportowcem czy tenisistą to trzeba mieć urodzeniowo praktycznie wszystkie z powyższych cech czy zdolności. Oczywiście wiele z nich można rozwijać, kształtować, poprawiać, ale wielu najlepszych po prostu się takimi rodzi i właśnie za pomocą astrologii wedyjskiej można to ocenić.

Oczywistym jest, że bez silnego ciała nie możemy marzyć o karierze sportowej. Są przypadki zawodników, którzy są bardzo niscy i dochodzą bardzo daleko, ale nadrabiają przy tym wytrwałością, pracowitością, szybkością, koordynacją i również bardzo dbają o swoje ciała, aby nie mieć kontuzji, stosując różnego rodzaju ćwiczenia prewencyjne. Z drugiej strony co nam po sile fizycznej, jeśli jesteśmy wolni, nieskoordynowani i nie posiadamy woli walki, determinacji, odpowiedniego charakteru, aby mierzyć się z przeciwnościami, które zawsze się napotka w dążeniu na szczyt.

Czynników w dochodzeniu na sportowe wyżyny jest wiele, dlatego nie może być tak, że w którymś z powyższych punktów jesteśmy dużo poniżej przeciętnej. Z takim dużym brakiem ciężko będzie walczyć o największe trofea i rywalizować z najwybitniejszymi w sporcie.

 

Na jakie astrologiczne domy należy zwracać uwagę przy ocenie sportowego potencjału?

Dom nr 1 tzw. Ascendent, który odpowiada m.in. za ciało fizyczne, siłę fizyczną, konstytucję fizyczną, budowę i wygląd ciała, sylwetkę, ogólne zdrowie, usposobienie, pierwsze wrażenie, osobowość, temperament, ego. Dosłownie jest to “dom ciała”. Wskazuje witalność i wigor osoby, jej naturalne usposobienie. Jest to główny czynnik determinujący ukierunkowanie osoby na życie jako całość. Dom pierwszy ma ogromne znaczenie w horoskopie każdej osoby, a w przypadku sportowca oczywiście tym bardziej.  Pokazuje również naszą osobowość.

Dom nr 3 – ogólnie jest to dom komunikacji, ekspresji, odwagi. Odpowiada również za m.in. siłę ramion, koordynację ręka-oko, szybkość, waleczność, wytrwałość, determinację, męstwo, heroizm.

Dom nr 5 – odpowiada m.in. za kreatywność, przyjemność, zabawę, hobby, sport, ulubione zajęcie, kreatywne wydarzenia. Rządzi wyrażaniem siebie, wszystkim co zawiera zabawę czy grę. Jest to również nasza inteligencja.

Dom nr 6 – odpowiada m.in. za zdrowie, fitness, dietę, chorobę, wrogów, codzienną rutynę, pracę. Jest to praktyczny dom, który odpowiada za to, co wprowadzamy do życia.

Dom nr 10 – odpowiada m.in. za karierę oraz wszystko to, co jest z nią powiązane, status społeczny, uznanie, pochwały, sukces, sławę, honor, publiczny szacunek, karmę. Jest uznawany za wierzchołek horoskopu, ponieważ oznacza światowe osiągnięcia danej osoby osiągnięte poprzez imię i sławę, władzę i prestiż, uznanie i zachowanie, sukces i status, rangę i renomę, szacunek i reputację oraz ambicje i autorytet.

Dom nr 11 – odpowiada m.in. za zysk z kariery, wszelki rodzaj dochodów czy napływające bogactwo.

Dla przykładu Roger Federer posiada Wenus w 1. domu, które bezpośrednio jest połączone z 3. domem, co daje mu doskonałą kontrolę na swoimi dłońmi. Jego 6. dom również jest mocny, na który wpływa Merkury, Rahu i Słońce, co powoduje, że zwycięża swoich wrogów. W 10. domu ma wpływ Wenus, którą ma w 1. domu, dlatego nie przypadkowo porównuje się jego grę, poruszanie się oraz talent do baletu. Z tego niesamowitego talentu, zdolności jest znany. W 11. domu posiada Marsa, co oznacza, że zysk posiada ze sportu. 12. dom jest powiązany z zagranicą i podróżami, ale także ze stopami, a tam posiada aż trzy planety, co oznacza m.in. dużo podróży, szybkie nogi, intensywne poruszanie się. W horoskopie Federera wpływają mocno na siebie dwie najważniejsze planety w sporcie – Mars i Saturn w 2. i 11. domu, dlatego można powiedzieć, że chęć do rywalizacji oraz ciężka praca są ze sobą powiązane, a dodając do tego dobrze postawioną Wenus, daję nam taką niesamowitą mieszankę energii, która ukształtowała dla wielu najlepszego tenisistę w historii tej dyscypliny. Analizując w podobny sposób horoskopy Djokovica czy Nadala, również możemy dojść do tego, dlaczego są najwybitniejszymi tenisistami.

 

Co oznaczają poszczególne planety, gdy analizujemy horoskop pod kątem sportowym?

Mars –  jest to najważniejsza planeta przy ocenianiu horoskopu sportowca. Jest to planeta wojny, brawury i odwagi powinna być dobrze usytuowana w horoskopie. Mars również reprezentuje chęć do rywalizacji oraz pasję, bez której ciężko osiągnąć coś znaczącego w sporcie. Dobrze umiejscowiony oznacza również wigor, dużą wytrzymałość, duże prawdopodobieństwo zwyciężania swoich przeciwników, ale także pokazuje nam pracowitość oraz determinację w dążeniu do celu danej osoby. Tenisiści często maja Marsa w 2. (dom posiadania) lub w 11. domu (dom zysków).

Saturn – sukces w sporcie wymaga wytrwałości i ciągłej praktyki, aby podnieść swoje umiejętności. Saturn oznacza dyscyplinę, ciężką pracę i wytrwałość w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych celów. Często pojawia się u tenisistów Saturn w Skorpionie w Nakszatrze Anuradha, jak u Nadala czy Borga.

Słońce – silne Słońce w horoskopie daje m.in. silne ciało, ogólnie siłę fizyczną, ambicję, popularność, sławę, uznanie czy pewność siebie. U tenisistów najczęściej pojawia się Słońce w Baranie, Byku czy we Lwie.

Księżyc – sport to także kontuzje, cierpienie z powodu ciągłych urazów zmniejsza szanse na sukces. Księżyc odgrywa ważną rolę w ochronie przed urazami fizycznymi. Silna pozycja Księżyca jest bezpośrednio związana z hormonami, testosteronem, który jest niezbędny do osiągnięcia sukcesu w sporcie. Księżyc pokazuje nam jaki mamy umysł. Księżyc w Baranie, Bliźniętach i Rybach – to są trzy najczęstsze konfiguracje wśród tenisistów.

Merkury – oznacza logiczne i analityczne zdolności, niezbędne w każdym sporcie. Istnieją sporty takie jak szachy, które w dużej mierze polegają na Merkurym i jego pozycji. Wielu tenisistów posiada Merkurego w 10. domu tak jak Connors czy Hewitt na przykład. Wielu posiada Merkurego  w Bliźniętach.

Wenus – odpowiada za zdolności artystyczne. Federer posiada Wenus w 1. domu, dlatego w pewnym sensie urodził się z talentem. Mile widziane jest Wenus w Bliźniętach czy w Baranie.

Rahu – odpowiednio umiejscowione może przynieść sławę i uznanie. Pomaga rozwinąć aurę, która tworzy ogromne bogactwo. Rahu może być też rodzajem obsesji i bardzo silnej energii ukierunkowanej na działanie. Dosyć często występuje u tenisistów w 10. domu, jak w przypadku Djokovica, Connorsa, Hewitta czy Kuertena.

Powyżej tylko po krótce opisałem ważne czynniki, żeby przybliżyć podstawy.

Za pomocą Astrologii Wedyjskiej jesteśmy w stanie przeanalizować czy dziecko ma tendencje do sportu oraz jak duże ma szanse na osiągniecie w nim sukcesu. Możemy zobaczyć jaki ma umysł, czy ma serce do walki, jaka jest jego osobowość, jakie mogą być jego mocne strony, a jakie słabsze, na co musimy uważać, nad czym szczególnie pracować i tak dalej i tak dalej. Ilość informacji jakie jesteśmy w stanie wydostać tylko na podstawienie miejsca urodzenia oraz dokładnej daty oraz godziny jest wręcz niesamowita.

Porównując Janka do najlepszych tenisistów to w dużym skrócie można powiedzieć, że ma podobny umysł do Nadala, duszę podobną do Lendla, osobowość oraz zewnętrzną formę podobną do Bruguery. Odwagę, chęć do walki podobną do Borga czy Hewitta. Dyscyplinę i podejście do pracy podobną do Federera, Connorsa czy Hewitta. Ogólną wiedzę urodzeniową i mądrość podobną do Dona Budge. Kierunek duszy podobny do Beckera. Planetę duszy podobną do Wilandera czy Bruguery. Wydawało by się, że patrząc na podobieństwa Janek jest skazany na sukces w tenisie, ale jest sporo też czynników w jego analizie, które trochę odbiegają od czołowych tenisistów, także nie wszystko jest tutaj takie zero-jedynkowe, ale tak jak napisałem wcześniej wiele ciekawych informacji możemy wynieść. Oczywiście nie mogę też o wszystkim tutaj pisać, aby przyszli przeciwnicy Janka nie znali jego słabych stron. 😉

Warto jeszcze podkreślić, że są to tendencje i energie urodzeniowe. Możemy mieć części wspólne z Federerem, Nadalem czy Djokovicem, ale to jak je wykorzystamy to już jest osobna kwestia. Astrologia daje odpowiedzi na wiele pytań, ale posiadamy również wolną wolę i bardzo wiele zależy od nas, od tego jak, z kim i gdzie trenujemy. Jaka jest jakość i ilość tych treningów. Gdzie mieszkamy, kim się otaczamy i tak dalej i tak dalej. Czynników, które zbierają się na końcowy sukces jest cała masa, ale znając chociaż te energie i tendencje urodzeniowe możemy trochę mądrzej pokierować karierą tenisową oraz chociaż minimalnie zwiększyć szansę na osiągniecie sukcesu.

Jeżeli byłbyś zainteresowany taką analizą pod kątem oceny potencjału tenisowego, energii i tendencji urodzeniowych twojego dziecka to zapraszam do kontaktu sklep@malytenisowymistrz.pl . Rozmowy odbywają się na Zoomie. Można takie spotkanie nagrać i wykorzystać tylko i wyłącznie do własnego użytku. Podczas rozmowy posługuję się również swoją bazą danych na podstawie mojego dochodzenia do energii i tendencji ponad 100 czołowych tenisistów. Są to mistrzowie wielkoszlemowi, kilku numerów jeden rankingu, zwycięzcy Davis Cupa, czy zawodnicy z top 20-30 ATP. Dane, którymi się posługuję, to te z potwierdzoną datą, miejscem i godziną urodzenia. Analiza ta jest połączeniem wiedzy astrologicznej oraz tenisowej. Jest to unikatowa wiedza, która pozwala na uchylenie rąbka tajemnicy oraz zyskania szerszej perspektywy w konsekwencji czego pozwala rodzicom podjąć bardziej ukierunkowane działania. Pojedyncza lekcja tenisowa nawet z najlepszym trenerem nie jest w stanie dać takiej wiedzy i zrozumienia, co taka analiza. Szczegóły w korespondencji mailowej.

 

***

Współpraca sklep@malytenisowymistrz.pl

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/c/MalyTenisowyMistrz/