SUBSCRIBE NOW

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Sponsoring

Szanowni Państwo!

Dziękujemy za zainteresowanie, wszelkie wyrazy wsparcia, Waszą obecność i śledzenie Janka zarówno na żywo, podczas licznych turniejów rozgrywanych w kraju, jak i poza jego granicami oraz w formie niebezpośredniej – za pomocą mediów społecznościowych.

Doświadczyliśmy już wielu miłych momentów, w których gratulowali Nam Państwo, wyrażali zainteresowanie dalszą drogą Janka, rozmawiali z nami przy różnych okazjach, wspierając, żartując i kibicując, a nawet prosząc Janka o autograf czy zdjęcie. Jest to niezwykle miłe i pochlebiające, a zarazem dodaje nam motywacji do tworzenia nowych treści i materiałów oraz relacjonowania Janka rozwoju.

W tym miejscu, zostawiamy Państwu kilka wskazówek odnośnie tego, jak można dodatkowo Janka i naszą wspólną pracę wspierać. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy, nie tylko finansowe.

 

DAROWIZNA

Jednym z najprostszych sposobów na wsparcie każdego sportowca jest darowizna.

Janek jest podopiecznym Fundacji Sportowcy Dzieciom. Tylko jeden krok dzieli Państwa od udzielenia wsparcia Jankowi dowolną kwotą i przekazania darowizny pieniężnej!

♥ Skorzystaj z możliwości przesłania przelewu online – KLIKNIJ TUTAJ! ♥

 

PRZELEW BANKOWY

Można dokonać również wpłaty indywidualnej tradycyjnym przelewem bankowym: 👇🏼

FUNDACJA SPORTOWCY DZIECIOM

nr konta: 48 1020 3352 0000 1902 0196 6134

W tytule przelewu należy wpisać:
Janek Lipka – Mały Tenisowy Mistrz (1159)

 

1,5% PODATKU

Zachęcamy Państwa również do przekazania na rzecz rozwoju Janka 1,5% podatku.

Przy wypełnianiu formularza PIT, należy wpisać nr KRS 0000457030 oraz cel szczegółowy: Janek Lipka – Mały Tenisowy Mistrz (1159).

Wszystkim Państwu, którzy zdecydują się przekazać Jankowi 1,5% podatku oczywiście BARDZO DZIĘKUJEMY!

 

 

 

SPONSORING

Janek oficjalnie zbiera środki na rozwój swojej dalszej kariery tenisowej.

Janek jest 13-letnim tenisistą trenującym na co dzień w Hiszpanii oraz uczącym się w Szkole w Chmurze.

W zeszłym roku (2023) jako jedyny zawodnik z Polski zakwalifikował się dzięki bardzo dobrym wynikom w turniejach międzynarodowych, do turnieju Tennis Europe Festival na Majorce w akademii Rafaela Nadala. Wziął też udział w turnieju Masters Rafa Nadal Tour, w którym zagrało 8 najlepszych zawodników z Hiszpanii z rocznika 2011. To oznacza, że obecnie Janek plasuje się wśród najlepszych zawodników w Polsce, w Hiszpanii jak i w Europie. Dla potwierdzenia, zgodnie z listą Tennis Europe z dnia 19.06.2024 roku jest numerem jeden w Polsce w roczniku 2011.

Najnowszy wpis o poczynaniach Janka oraz o planach na najbliższe sześć miesięcy, można przeczytać klikając tutaj.

Sportową karierę Janka można śledzić również na naszym kanale na YouTube: Mały Tenisowy Mistrz.

Marzeniem Janka jest zostać pierwszym Polakiem, który wygra turniej wielkoszlemowy. Oczywiście głównym celem długoterminowym jest profesjonalne granie w tenisa, czyli znalezienie się wśród 100 najlepszych zawodników na świecie w rankingu ATP. Droga do zrealizowania tego marzenia będzie trwała jeszcze co najmniej 10 lat. Tylko w zeszłym roku wydaliśmy na tenis niespełna 100.000 zł, a z roku na rok koszty te będą coraz większe. Szacujemy, że już w tym roku, wydatki te sięgną kwoty około 150.000 zł. W roku 2025, kiedy Janek będzie grał w kategoriach U14 oraz U16 na tenis Janka będziemy potrzebować kwoty jeszcze wyższej, bo około 250.000 zł. Następnie, w wieku 15-17 lat, miesięczny koszt szacujemy na 25.000 i aż do 40.000 zł miesięcznie, co rocznie daje kwotę między 300.000 a 480.000 zł! Można powiedzieć, że wychowanie zawodnika od początku do profesjonalnego grania w tenisa (czyli top 100 ATP) opiewa na kwotę od 2 do 4 mln złotych w zależności od wieku wejścia do pierwszej setki. My nadal jesteśmy na początku drogi, a już roczne koszty są znaczące. Wydaliśmy jak do tej pory na tenis Janka około 360.000 zł.

W związku z tym, iż kształcenie tenisisty na tak wysokim poziomie wymaga znaczących środków, które przekraczają możliwości finansowe rodziców. Zwracamy się zatem z prośbą o wsparcie, które umożliwi dalszy rozwój kariery Janka i osiąganie kolejnych sportowych celów. Najistotniejsze dla Janka, na obecnym etapie jego rozwoju, jest zapewnienie mu odpowiednich treningów i pokrycie kosztów z nimi związanych oraz rywalizacji na odpowiednim poziomie – a więc udziału w turniejach przede wszystkim za granicą, jak i w profesjonalnych zgrupowaniach tenisowych, a także konsultacje u uznanych trenerów.

Na całkowite koszty związane z rozwojem sportowej kariery Janka składają się obecnie:

 1. Codzienne treningi: wynajem kortów i wynagrodzenie trenerów od tenisa, motoryki, fizjoterapeuty, psychologa a także inne formy regeneracji takie jak: rozciąganie, joga, basen, masaże, itp.
 2. Sprzęt. Do końca 2025 roku Janek objęty jest kontraktem zawodniczym z Head Spain. Kontrakt ten zapewnia mu rakiety, naciągi, owijki i torby. Nie zapewnia mu natomiast odzieży, obuwia czy innego rodzaju sprzętu sportowego typu piłki.
 3. Turnieje. Pokrycie kosztów wyjazdów – przeloty, przejazdy, noclegi, wyżywienie, naciąganie rakiet. Liczba turniejów w ciągu roku może dochodzić do maksymalnie 25.
 4. Konsultacje wyjazdowe lub zgrupowania czy mini – obozy.
 5. Współpraca z dietetykiem oraz suplementacja i odżywki. Od Czerwca 2023 Janek znajduje się pod opieką profesjonalnego dietetyka tenisowego Nestora Vicente – Salara, który współpracował m.in. z Carlosem Alcarazem, Davidem Ferrerem czy obecnie z Francisco Cerundolo oraz Mariano Navone.

Więcej na temat kosztów związanych z rozwojem w tej dyscyplinie sportowej można przeczytać tutaj: https://malytenisowymistrz.pl/ile-kosztuje-tenis-12-letniego-zawodnika/

Sportowym priorytetem Janka na najbliższe półrocze jest udział w turnieju głównym w nieoficjalnych Mistrzostwach Świata w Tarbes we Francji do lat 14- “LES PETITS AS”.

Bezpośredni awans do turnieju głównego zagwarantowana ma ścisła czołówka europejska tj. TOP 30 rankingu Tennis Europe. Przez najbliższe sześć miesięcy zamierzamy osiągnąć ten cel.

W przyszłym roku planujemy uczestniczyć we wszystkich najważniejszych międzynarodowych, ale także ogólnokrajowych turniejach do lat 14 i 16 w Polsce, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, Portugalii, w Czechach, we Włoszech czy w Niemczech. Liczymy również na powołanie do kadry Polski i reprezentowanie naszego kraju w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Europy, a także na udział w kończący 2025 rok turnieju Masters w Monte Carlo dla ośmiu najlepszych zawodników w Europie.

Tenis jest sportem elitarnym bardzo popularnym wśród ludzi biznesu i coraz bardziej popularnym w Polsce za sprawą Igi Świątek czy Huberta Hurkacza. Janek uczestniczy z sukcesami na turniejach w Polsce oraz na arenie międzynarodowej od wielu lat.

Relacje ze zdjęciami Janka wielokrotnie ukazywały się na najważniejszych ogólnopolskich, a także hiszpańskich oraz międzynarodowych stronach tenisa: PZT, Tennis Europe, Polski Tenis, Tenis Magazyn (artykuł), Akademia Emilio Sancheza, Akademia Juana Carlosa Ferrero, itp., a także w prasie lokalnej oraz oczywiście na stronie internetowej małytenisowymistrz.pl czy na naszym kanale YouTube.

W zamian za wsparcie finansowe w rozwoju tenisowym Janka, w zależności od indywidualnie ustalonych warunków współpracy, ze swojej strony możemy zaoferować następujący formy uznania:

 • udostępnienie wizerunku firmy/ sponsora w kampanii promocyjnej bądź reklamowej w mediach społecznościowych;
 • reklama sponsora w kolejnej części książki Mały Tenisowy Mistrz oraz w dalszych planowanych publikacjach;
 • zamieszczenie logo sponsora na stronie internetowej www.malytenisowymistrz.pl;
 • zamieszczenie przekierowania na stronę internetową sponsora;
 • nadruk logo firmy/ sponsora na strojach sportowych Janka oraz jego teamu;
 • udostępnienie Państwu zdjęć z turniejów z widocznym logo sponsora, w tym z rozpoznawalnymi na całym świecie sportowcami, czy byłymi gwiazdami tenisa, z którymi znajomości w repertuarze Janka oraz jego taty nie brakuje;
 • podziękowania za sponsoring w relacjach z turniejów, czy zamieszczanie artykułów na naszych kanałach w mediach społecznościowych;
 • gra pokazowa np.: na uroczystości firmowej;
 • lekcje tenisa czy przemówienie lub szkolenie dla pracowników firmy poprowadzonych przez Dariusza Lipka;
 • rzetelne rozliczenie wsparcia;
 • otwartość na inne pomysły i formy kształtowania pozytywnego wizerunku firmy współpracującej z nami.

 

Motywacja wewnętrzna

Sukcesy, które Janek osiągnął dotychczas są wynikiem wielu lat zaangażowania oraz bardzo ciężkiej pracy ze strony naszej rodziny i najbliższych. Tenis to dyscyplina, w której chociaż triumfy swieci zawodnik, to zanim stoi cała drużyna. Na ten moment główny trzon tej drużyny stanowimy my: jego mama, tata- trener, siostra oraz kilka innych bliskich nam osób, które w różnym stopniu do jego sukcesów się przyczyniają. Taka forma współpracy, czyli “team effort” stanowi dla nas priorytet na dalszej drodze. Możesz dołączyć do Nas i przyczynić się do dalszego rozwoju Janka, nie tylko jego sportowego wizerunku jako nastoletniego tenisisty, ale również jako dorastającego młodego człowieka, który wybrał sport jako formę rozwoju osobistego.

 

Za wszystkie formy wsparcia serdecznie dziękujemy oraz zapraszamy do dalszej współpracy!

Janek, Karolina i Dariusz Lipka

 

 

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2023. Mały Tenisowy Mistrz. Wszelkie prawa zastrzeżone