Już 28 czerwca rusza WAKACYJNA LIGA TENISOWA MAŁY TENISOWY MISTRZ – LEŚNIK SOPOT 2021. Liga jest przeznaczona dla dzieci z roczników 2009, 2010 oraz 2011. Zapisy do 30 czerwca do godziny 18:00. Zapisy pod linkiem: https://app.tenis4u.pl/#/tournament/1137?tab=info. Atrakcyjny pakiet startowy dla każdego uczestnika (szczegóły poniżej) oraz puchary, dyplomy i niespodzianki dla najlepszych!

 

Organizatorem ligi Mały Tenisowy Mistrz są korty tenisowe Leśnik Sopot przy Grand sp. z o. o.

Adres kortów: 81-820 Sopot
ul. 23 marca 105 (przy Sanatorium Leśnik, 3 km od sopockiej plaży)

Koordynacją rozgrywek zajmuje się Dariusz Lipka – trener tenisa Leśnik Sopot oraz autor książki Mały Tenisowy Mistrz.

Liga tenisowa Mały Tenisowy Mistrz przeznaczona jest dla dzieci z roczników 2009, 2010 oraz 2011, mieszkających na co dzień na terenie Województwa Pomorskiego.

Głównym celem ligi jest stworzenie możliwości regularnej, zdrowej rywalizacji młodych zawodników i zawodniczek. Ważnym elementem rozgrywek jest poszanowanie zasad fair-play, tym bardziej, dlatego, że organizator nie jest w stanie zapewnić na meczach osoby, która by sędziowała mecze oraz, która rozstrzygałaby ewentualne spory powstałe na korcie. Podczas rozgrywanych spotkań w lidze istotny jest wzajemny szacunek, uczciwa gra, skupienie się przede wszystkim na dobrej grze w pozytywnej i przyjaznej atmosferze.

Wszystkie mecze w ramach ligi są rozgrywane na kortach tenisowych Leśnik w Sopocie (dokładny adres powyżej).

W związku z tym, że liga MTM jest dla graczy niepełnoletnich, rodzice ponoszą pełną odpowiedzialność za dziecko w trakcie rozgrywania meczu ligowego. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za kontuzje i urazy powstałe w wyniku gry, jak również nie przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Organizator nie ubezpiecza uczestników ligi. W przypadku gdy dany uczestnik w trakcie trwania edycji zaprzestanie dalszego udziału w rozgrywkach oraz nie zgłosi, ani nie wyjaśni przyczyn swojej decyzji Organizatorowi, zostanie automatycznie wykreślony z grona uczestników ligi tenisowej.

W ramach ligi można zarezerwować kort na 2 godziny poprzez system rezerwacji online. Od poniedziałku do piątku w symbolicznej cenie 5 zł za godzinę od 7:00 do 16:00. W sobotę i niedzielę od 14:00 do 22:00 korty również w symbolicznej cenie 5 zł. Szczegóły w cenniku kortów, wyświetlają się podczas rezerwacji online. W przypadku chęci gry w innych godzinach niż powyżej wymienione opłata za wynajem kortu 15 zł za godzinę.

W przypadku wystąpienia zdarzeń losowych (deszcz, choroba, wyjazd na turniej PZT itp.), które uniemożliwiają rozegranie meczów w umówionym terminie, może on być zmieniony za zgodą obojga Uczestników z zachowaniem 24h przed planowaną rozgrywką. Mecz można odwołać najpóźniej 24h przed planowaną rozgrywką. W sytuacji, kiedy zawodnik nie zjawi się na umówionym spotkaniu ponosi koszty wynajmu kortu (2h) zgodnie z cennikiem oraz przegrywa mecz walkowerem. Organizator dokona wszelkich starań, aby spotkania nie kończyły się w taki sposób. Zależy nam na tym, aby rozegrać jak najwięcej spotkań.

Wyniki są jawne i podawane do publicznej wiadomości poprzez aplikację tenis4u, przez aktualności na stronie www.lesniksopot.pl oraz przez nasze media społecznościowe (facebook, instagram, telegram, youtube, blog).

Czas trwania ligi MTM na kortach Leśnik w Sopocie to okres od 01.07.2021 do 05.09.2021. Wszystkie mecze należy rozegrać na przestrzeni dwóch miesięcy (lipiec, sierpień oraz ewentualnie w pierwsze dni września). Organizator pomaga dopasować odpowiednie dla graczy godziny spotkań oraz koordynuje całą ligę. Jeżeli gracze nie mają do siebie bezpośredniego kontaktu, organizator pomoże dopasować takie spotkanie.

Wpisowe w kwocie 100 zł należy zapłacić poprzez system tenis4u. Również przed pierwszym spotkaniem zostanie wręczony każdemu z uczestników pakiet startowy w postaci koszulki z nadrukiem, czapeczki, książki Mały Tenisowy Mistrz, tłumika oraz owijki. Organizator poprosi każdego z uczestników o podanie aktualnego wzrostu, w celu dobrania odpowiedniego rozmiaru koszulki.

Mecze rozgrywane są w systemie “każdy z każdym”. Minimalna ilość zawodników to 4, co daje około 8h godzin rezerwacji kortu w cenie 100 zł wpisowego + 20 zł za rezerwacje kortów + pakiet startowy + walka o puchary i nagrody rzeczowe.

Mecze rozgrywane są zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisowego (PZT) w kategorii skrzatów, do dwóch wygranych setów. W przypadku 1:1 w setach rozgrywany jest super tie-break do 10 punktów. Jeżeli mecz będzie trwał dłużej niż 2 godziny i nie zostanie rozstrzygnięty istnieje możliwość dokończenia tego meczu poza wyznaczonym czasem, w miarę dostępności kortów.

Organizator nie zapewnia obsługi sędziowskiej podczas meczów. Przyjmuje się, że mecze rozgrywane są bez udziału sędziego głównego, na zasadzie sędziowania przez samych uczestników rozgrywających mecz. Prosimy o zachowanie zasad fair-play. Szczególnie cenimy uczciwość, pozytywne nastawienie, koleżeństwo.

Organizator nie zapewnia piłek do rozgrywania meczów. Piłki organizują sobie uczestnicy we własnym zakresie. Gramy zwykłymi piłkami. Organizator w miarę możliwości może udostępnić odpłatnie puszkę Tretornów (oficjalna piłka PZT).

Harmonogram rozgrywek zostanie ustalony, gdy skończą się zapisy. Kolejność spotkań ustala organizator ligi. Po rozegraniu każdego meczu wpisywany jest wynik, który automatycznie przelicza się na punkty do klasyfikacji generalnej. Na końcu całej edycji następuje podsumowanie oraz oficjalne wręczenie pucharów i nagród rzeczowych najlepszym zawodnikom ligi.

Uczestnicy zgłaszając swój udział w rozgrywkach ligi automatycznie potwierdzają akceptację regulaminu rozgrywek. Organizator sprawuje nadzór nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek ligi oraz rozstrzyga kwestie sporne wynikające z prowadzenia rozgrywek.

W przypadku pytań służę pomocą Dariusz Lipka: korty@lesniksopot.pl lub 609 060 699

Zapisy do ligi pod tym linkiem: https://app.tenis4u.pl/#/tournament/1137?tab=info