Jak dobrze wiemy psychika w tenisie odgrywa najważniejszą rolę. Poniżej przeczytacie wypowiedzi najlepszych tenisistów o sile mentalnej w kluczowych momentach w meczu.

 

Andy Murray, druga rakieta świata uważa, że wielcy zawodnicy grają swój najlepszy tenis w najważniejszych momentach:

 

 

Są punkty, które są ważniejsze. W trakcie ich rozgrywania najlepsi zawodnicy muszą lepiej się skoncentrować, podejmować lepsze decyzje i popełniać mniej błędów.

 

Nishikori podobnie jak Szkot mówi, że zawodnicy z top 10 ATP rywalizują lepiej w kluczowych momentach:

 

Wszyscy zawodnicy z top 10 rozgrywają bardzo dobrze ważne punkty. Nie oddadzą Tobie punktu zbyt łatwo.

 

Lider rankingu Novak Djokovic jest zdania, że mentalną siłę nie tylko zdobywa się na korcie, ale także przed wejściem na niego:

 

Myślę, że wszystko zaczyna się przed wejściem na kort. Wiesz co musisz zrobić, żeby przygotować się psychicznie do meczu i być w idealnym stanie mentalnym: być spokojnym, radosnym, ale z poprawną intensywnością i motywacją, żeby grać dobrze, być dynamicznym i szybkim na korcie.

 

Serb dodaje, że jak jest na korcie to jest przygotowany, żeby dać z siebie zawsze to, co najlepsze i że doświadczenie ma znaczenie:

 

 

Fakt z rozegranych tak wielu ciężkich i wyrównanych spotkań, gdzie zdecydowała jedna lub dwie piłki, pomaga walczyć i radzić sobie z presją w najważniejszych momentach.

 

Roger Federer dla odmiany mówi, że nie tylko bycie przygotowanym w najważniejszych momentach jest fundamentalne, ale kluczowe jest też to, co robimy dzień po dniu, czyli nasze nawyki. Roger uważa, że ciężkie treningi, spotkania z mediami i bardzo mało prywatności przez 15 lat, jest czymś co powoduje, że są silni psychicznie.

 

***

Wpis, który może Ciebie zainteresować:

Po co Ci silna głowa, jeśli nie masz dobrych uderzeń?

 

Książka Mały Tenisowy Mistrz do nabycia tutaj w promocyjnej cenie.

Współpraca sklep@malytenisowymistrz.pl

 psychika w tenisie psychika w tenisie psychika w tenisie psychika w tenisie