Akademia Ferrera powstała w 2010 roku w hiszpańskiej Jávea, która oddalona jest o około 100 km od lotnisk w Alicante i w Walencji. Dyrektorem tej akademii jest brat Davida – Javier Ferrer. Akademii zaufali tacy zawodnicy jak: Pedro Martinez (152 ATP), Ingo Cervantes (56 ATP), Sumit Nagal (213 ATP), Pablo Andujar (32 ATP), a aktualnie jest w niej łącznie 48 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych, z czego 26 z nich łączy szkołę z tenisem.

Akademia oprócz swojego miejsca w Jávea będzie dysponowała także drugim obiektem w miejscowości La Nucia – 9 km od Benidormu i 60 km od lotniska w Alicante, 9 km od parku rozrywki Terra Mitica oraz 7 km od ZOO Terra Natura. W ten obiekt akademia postanowiła zainwestować z prywatnych środków ponad 2 miliony złotych. Prace ruszyły w styczniu i inauguracja nastąpi pod koniec kwietnia, także już w maju będzie można trenować na nowym obiekcie. Docelowo od stycznia 2020 ma być wszystko gotowe: teren 20.000 m2, 12 kortów (6 hardów i 6 ceglanych) w tym kort centralny na 2000 widzów, siłownia, basen, boiska do piłki nożnej, park rowerowy, tereny zielone oraz czterogwiazdkowe zakwaterowanie, które pomieści aż 576 gości. Akademia będzie znajdowała się obok stadionu lekkoatletycznego oraz obok szkoły. Na nowym obiekcie będą organizowane turnieje Tennis Europe, ITF oraz prawdopodobnie już 30 września duży Challenger ATP.

David Ferrer w połowie 2019 zakończy swoją tenisową karierę i postanowił stworzyć  idealny obiekt, który da niesamowite możliwości do kształtowania tenisowych talentów. Obiekt ten będzie na miarę najlepszych istniejących akademii zarówno w Europie jak i na świecie.

Szczegółowe informacje znajdziecie pod tym linkiem: summer camp_2019_ferrer tennis academy_eng_v9 (1). A jeżeli jesteście zainteresowani wyjazdem do akademii Davida Ferrera to proszę o kontakt ze mną: kontakt@dariuszlipka.com lub +48 609 060 699. Już teraz można zarezerwować sobie miejsce w nowej akademii (obozy letnie, dzieci od 6 roku życia, zawodnicy, zawodniczki, amatorzy). Jestem agentem na Polskę i chętnie odpowiem na każde wasze pytanie oraz prześlę indywidualną ofertę. Obecnie mieszkam 500 metrów od akademii Ferrera w Jávea, która będzie także funkcjonowała równolegle z akademią w La Nucia.