O mnie

Blog tenisowy. Jedyny taki w Polsce prowadzony przez byłego zawodnika sklasyfikowanego na listach ATP oraz obecnie trenera i autora książki mieszającego w Jávea w Hiszpanii obok akademii tenisowej Davida Ferrera. Dzielę się na blogu moimi doświadczeniami, moją historią i wyrażam swoją opinię na tematy tenisowe.

Na białym tle

Poniżej kilka zdań o mnie. Możesz ten fragment pominąć, jeśli odwiedziłeś już moją osobistą stronę www.dariuszlipka.com.

Urodziłem się w 1987 roku w Gdańsku. Byłem czołowym polskim tenisistą do 2015 roku. Mój najwyższy ranking w karierze to 1000 ATP oraz nr 8 w Polsce w grze pojedynczej. Jestem 5-krotnym Mistrzem Polski w różnych kategoriach młodzieżowych oraz wielokrotnym srebrnym i brązowym medalistą. Jestem triumfatorem licznych turniejów europejskich. W całej swojej tenisowej karierze trwającej niespełna 18 lat rozegrałem ponad 350 meczy na arenie międzynarodowej. Spędziłem ponad 3 lata w hiszpańskiej akademii tenisowej Equelite JC Ferrero i prawie 2 lata w hiszpańskiej akademii Davida Ferrera jako zawodnik, agent akademii oraz trener.

Jestem trenerem tenisa, trenerem mentalnym oraz byłem sparingpartnerem m.in. Juana Carlosa Ferrero – byłego numeru 1 na świecie. Trenowałem z Marią Sharapovą, Justine Henin czy Dinarą Safiną, które również doszły na sam szczyt, oraz rozegrałem mecz w turnieju z jednym z najlepszych tenisistów wszech czasów – Rafaelem Nadalem. Inni zawodnicy i zawodniczki, z którymi miałem przyjemność zagrać: David Ferrer, Marta Domachowska, Maria Teresa Torro-Flor, Tommy Robredo, Pablo Cuevas, Roberto Bautista-Agut, Guillermo Garcia-Lopez, Fabio Fognini, Pablo Andujar, Joao Sousa, James Ward, Mariusz Fyrstenberg, David Marrero, Sergiey Stakhovsky, Igor Sijsling, Thiemo de Bakker, Younes el Aynaoui, Guillermo Vilas i Wojciech Fibak.

Prowadzę również konsultacje tenisowe i zajmuję się doradztwem tenisowym. Jestem agentem akademii tenisowej w Hiszpanii:

Academia Tenis Ferrer

 

img_4222
Spełniłem swoje marzenie trenując z Davidem Ferrerem – jestem agentem jego akademii na Polskę. Więcej na: www.akademiawhiszpanii.pl

Jestem przedsiębiorca, mężem, ojcem dwójki dzieci. Pasjonuję się tenisem, psychologią sportu, zdrowym stylem życia, dbaniem o własną sylwetkę, coachingiem, rozwojem osobistym i duchowym. Uwielbiam czytać książki, rozwijać się każdego dnia i poprawiać jakość swojego życia we wszystkich możliwych sferach. Pomagam ludziom wykorzystać ich ukryty potencjał m.in. prowadząc bloga, kanał na YouTube „Mały Tenisowy Mistrz” oraz profile na Facebooku: „Trening życia. Po drugiej stronie rakiety”, „Dariusz Lipka” oraz wspólnie z żoną „The Lipka Impact”. Dzięki znajomości m.in. języka hiszpańskiego, mam dostęp do wielu wartościowych tenisowych treści. Znam język angielski oraz obecnie uczę się języka włoskiego.

11 grudnia 2015 roku ukazała się moja debiutancka autobiograficzna książka z elementami poradnika dla sportowców, trenerów, rodziców i pasjonatów tenisa: „Trening życia. Po drugiej strony rakiety”, która jest do nabycia na mojej stronie internetowej oraz w księgarniach Świat Książki. W najbliższej przyszłości odbędzie się premiera książki „Mały Tenisowy Mistrz”.

Więcej informacji o mnie znajdą Państwo na mojej osobistej stronie, pod linkiem: DariuszLipka.com

Na białym tle