Zainspirowałem się do tego wpisu przeglądając Facebooka, gdzie natrafiłem na post jednego z najlepszych trenerów sportowych, który napisał o 20 rzeczach, jakie robią ludzie sukcesu. Postanowiłem m.in. na podstawie tej listy zapisać 10 najważniejszych rzeczy i dodać swoje 5 groszy. Warto sobie odświeżyć co należy robić, aby być człowiekiem sukcesu z krwi i kości.

 

  1. Ludzie sukcesu mają pasję do tego co robią. Pasja jest motorem napędowym, aby osiągać rzeczy nieprzeciętne. Bez niej nie jesteśmy w stanie pracować ciężej od konkurencji.
  2. Przekraczają swoje granice. Ich strefa komfortu jest bardzo duża. Wiedzą, że wszystko co wyjątkowe dzieje się poza nią.
  3. zdyscyplinowani. Mają plan i chociaż droga może być kręta i wyboista, to są zdeterminowani w dążeniu do wyznaczonego celu, na którym są mocno skoncentrowani.
  4. Mają wysokie standardy. Nie poprzestają na małym. Dążą do ideału, mając codzienne dobre nawyki. Czasami jest to ich obsesją w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
  5. wytrwali. Wiedzą, że aby osiągnąć sukces trzeba próbować tak długo, aż się uda. Potykając się, uczą się szybciej od pozostałych. Podejmują ten wysiłek i nie mają wymówek.
  6. Zadają pytania, są ciekawi świata oraz nowych metod. W tenisie im lepsi są trenerzy czy zawodnicy, tym bardziej są otwarci i chętnie dzielą się doświadczeniem i nabytą wiedzą.
  7. Wierzą w siebie. Znają swoją wartość i zawsze patrzą na możliwości do ulepszania siebie.
  8. Otaczają się pozytywnymi ludźmi, którzy ich wspierają. Sami też są optymistyczni i myślą przyszłościowo.
  9. Są przygotowani zrobić więcej niż trzeba.
  10. Nie biorą słowa „nie”, jako ostateczna odpowiedź.

 

To wszystko, co jest wyżej napisane może się wydawać takie oczywiste. Teorie możemy znać i mieć ją w małym palcu, ale dopóki nie wprowadzimy tego w życie, to zostaniemy w tym miejscu w którym jesteśmy. Warto wziąć sprawy i życie w swoje ręce oraz świadomie nim kierować.

czynności ludzi sukcesu czynności ludzi sukcesu czynności ludzi sukcesu czynności ludzi sukcesu 

***

Książki “Trening Życia. Po drugiej stronie rakiety”  oraz “Mały Tenisowy Mistrz” są do nabycia tutaj w promocyjnych cenach.